ნეტგაზეთი | კრიტიკის მიუხედავად, იუსტიციის საბჭომ 46 მოსამართლე დანიშნა კრიტიკის მიუხედავად, იუსტიციის საბჭომ 46 მოსამართლე დანიშნა – Netgazeti
RU | GE  

კრიტიკის მიუხედავად, იუსტიციის საბჭომ 46 მოსამართლე დანიშნა

იუსტიციის უმაღლესი საბჭოს გადაწყვეტილებით, 17 ივნისს თანამდებობებზე 46 მოსამართლე დაინიშნა.

ამ გადაწყვეტილების გამო იუსტიციის უმაღლესი საბჭო არაერთმა მხარემ გააკრიტიკა, მათ შორის, ოპოზიციურმა პარტიებმა და  არასამთავრობო ორგანიზაციებმა..

„ძალიან შეშფოთებული ვარ საქართველოში უზენაესი სასამართლოს მოსამართლეების ნაჩქარევი დანიშვნის გამო“, – დაწერა ევრიპარლამენტარმა ვიოლა ფონ კრამონმა ტვიტერზე.

დანიშნულ მოსამართლეთა ჩამონათვალი ასეთია:

  1. გელა ბადრიაშვილი – თბილისის სააპელაციო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა პალატა
  2. ანა გოგიშვილი – თბილისის სააპელაციო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა პალატა
  3. ნათია ბარბაქაძე – თბილისის სააპელაციო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა პალატა
  4. გერონტი კახეთელიძე – თბილისის სააპელაციო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა პალატა
  5. მზია ლომთათიძე – თბილისის სააპელაციო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა პალატა
  6. კახა მაჭავარიანი – თბილისის სააპელაციო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა პალატა
  7. მარინე იმერლიშვილი – ქუთაისის სააპელაციო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა პალატა
  8. ნათია ბუსკაძე – თბილისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგია
  9. ნათია მერაბიშვილი – თბილისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგია
  10. ეკატერინე ობოლაძე – თბილისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგია
  11. სალომე სამხარაძე – თბილისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგია
  12. ფოლადიშვილი ლიელა – თბილისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგია
  13. ჩიკაშუა ირაკლი – თბილისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგია
  14. ეკატერინე ჯინჭველაშვილი – თბილისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგია
  15. თამუნა მჭედლიშვილი – თბილისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგია
  16. სალომე გველესიანი – თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია
  17. ეკატერინე ელიაძე – თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია
  18. ნინო ენუქიძე – თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია
  19. უჩა თოდუა – თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია
  20. თეა კალანდაძე – თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია
  21. ლიანა კაჟაშვილი – თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია
  22. ქეთევან მამაცაშვილი – თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია
  23. ვიოლეტა ფორჩხიძე – თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია
  24. ნანა შამათავა – თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია
  25. ვალერიან ბუგიანიშვილი – თბილისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა საგამოძიებო, წინასასამართლო სხდომისა და არსებითი განხილვის კოლეგია
  26. არსენა კალატოზიშვილი – თბილისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა საგამოძიებო, წინასასამართლო სხდომისა და არსებითი განხილვის კოლეგია
  27. დავით ნარიმანიშვილი – თბილისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა საგამოძიებო, წინასასამართლო სხდომისა და არსებითი განხილვის კოლეგია
  28. ნინო ნაჭყებია – თბილისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა საგამოძიებო, წინასასამართლო სხდომისა და არსებითი განხილვის კოლეგია
  29. რომეო ტყეშელაშვილი – თბილისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა საგამოძიებო, წინასასამართლო სხდომისა და არსებითი განხილვის კოლეგია
  30. ლელა შკუბულიანი – თბილისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა საგამოძიებო, წინასასამართლო სხდომისა და არსებითი განხილვის კოლეგია
  31. ხათუნა ხარჩილავა – თბილისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა საგამოძიებო, წინასასამართლო სხდომისა და არსებითი განხილვის კოლეგია
  32. გიორგი გელაშვილი – თბილისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა საგამოძიებო, წინასასამართლო სხდომისა და არსებითი განხილვის კოლეგია
  33. ლევან ყოლბაია – ბათუმის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა კოლეგია
  34. კოტე ჭილაია – ბათუმის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა კოლეგია
  35. ნანა ჯოხაძე – ქუთაისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა კოლეგია
  36. გიორგი ლობჟანიძე – ახალციხის რაიონული სასამართლოს მაგისტრატი მოსამართლე ასპინძის მუნიციპალიტეტში
  37. მაია ჯავახიშვილი – ახალციხის რაიონული სასამართლოს მაგისტრატი მოსამართლე ბორჯომის მუნიციპალიტეტში
  38. დავით მაკარაძე – გორის რაიონული სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა კოლეგია
  39. ეკატერინე ბებია – ზუგდიდის რაიონული სასამართლოს მაგისტრატი მოსამართლე ჩხოროწყუს მუნიციპალიტეტში
  40. ალექსანდრე გზირიშვილი – მცხეთის რაიონული სასამართლოს მაგისტრატი მოსამართლე ახალგორის მუნიციპალიტეტში
  41. ბიძინა სტურუა – მცხეთის რაიონული სასამართლოს მაგისტრატი მოსამართლე თიანეთის მუნიციპალიტეტში
  42. თორნიკე კაპანაძე – ოზურგეთის რაიონული სასამართლო
  43. მადონა მაისურაძე – რუსთავის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა კოლეგია
  44. დავით სვანაძე – სამტრედიის რაიონული სასამართლოს მაგისტრატი მოსამართლე ვანის მუნიციპალიტეტში
  45. გიორგი ბუხრაშვილი – სიღნაღის რაიონული სასამართლო
  46. გიორგი თუნაური – ფოთის საქალაქო სასამართლო

ნახეთ ასევე:

იუსტიციის საბჭოს წევრის შვილი მოსამართლედ დაინიშნა

იუსტიციის საბჭომ პარლამენტისთვის წარსადგენად 9 მოსამართლე შეარჩია

ნეტგაზეთის მასალების სხვა გამოცემებში გადაბეჭდვის წესი
ავტორი
ლუკა პერტაია - „ნეტგაზეთის“ რეპორტიორი 2018 წლის სექტემბრიდან. მობ.: 995 555 223 568; ელ-ფოსტა: lukapertaia@gmail.com