ნეტგაზეთი | რეგიონებში “ოცნება” გარანტირებულად მხოლოდ 5 ოლქში იგებს — “მთავარი არხის” ეგზიტპოლი რეგიონებში “ოცნება” გარანტირებულად მხოლოდ 5 ოლქში იგებს — “მთავარი არხის” ეგზიტპოლი – Netgazeti
RU | GE  

რეგიონებში “ოცნება” გარანტირებულად მხოლოდ 5 ოლქში იგებს — “მთავარი არხის” ეგზიტპოლი

“მთავარი არხმა” გამოაქვეყნა ეგზიტპოლის შედეგები, რომელიც რეგიონის მაჟორიტარულ ოლქებში მათი კვლევის შედეგებს ასახავს.

ტელეკომპანიის ცნობით, ცდომილების ზღვარია 3%, კვლევა ჩაატარა საერთაშორისო კვლევითმა ორგანიზაცია IPSOS-მა. ორგანიზაციამ საქართველოს მასშტაბით 3 ათასამდე ადამიანი გამოკითხა.

ეგზიტპოლის მიხედვით, რეგიონის 22 მაჟორიტარული ოლქიდან, “ქართული ოცნება” გარანტირებულად იმარჯვებს 5 ოქლში, დანარჩენ ოლქებში კი მაღალია მეორე ტურების ალბათობა. შედეგები ასე ნაწილდება:

საგარეჯო-გურჯაანი-სიღნაღი-დედოფლისწყარო — მოსალოდნელია მეორე ტური

  1. დავით სონღულაშვილი, “ქართული ოცნება” – 43%
  2. ლევან ბეჟაშვილი, “ენმ – ძალა ერთობაშია”- 38%

ლაგოდეხი-ყვარელი-თელავი-ახმეტა — მოსალოდნელია მეორე ტური

  1. ირაკლი ქადაგიშვილი, “ქართული ოცნება” – 45%
  2. გიორგი ბოტკოველი, “ენმ – ძალა ერთობაშია” – 42%

მცხეთ-თიანეთი-დუშეთი-ყაზბეგი — მოსალოდნელია მეორე ტური

  1. ცეზარ ჩოჩელი, “ენმ-ძალა ერთობაშია” — 45%
  2. შალვა კერესელიძე, “ქართული ოცნება” — 39%

რუსთავი-გარდაბანი

  1. დავით კირკიტაძე, “ენმ-ძალა ერთობაშია” —51%
  2. ნინო ლაცაბიძე, “ქართული ოცნება” — 31%

მარნეული — მოსალოდნელია მეორე ტური

  1. ზაურ დარგალი, “ქართული ოცნება” — 49%
  2. აზერ სულეიმანოვი, “ენმ-ძალა ერთობაშია” —36%

ბოლნისი-დმანისი-წალკა-თეთრიწყარო

  1. გოგი მეშველიანი, “ქართული ოცნება” — 56%
  2. კახაბერ ოქრიაშვილი, “ენმ-ძალა ერთობაშია” — 37%

კასპი-გორი — მოსალოდნელია მეორე ტური

  1. ბადრი ბასიშვილი, “ენმ-ძალა ერთობაშია” — 39%
  2. გიორგი ხოჯევანიშვილი, “ქართული ოცნება” — 39%

ქარელი-ხაშური — მოსალოდნელია მეორე ტური

  1. ნატო ჩხეიძე, “ენმ-ძალა ერთობაშია” — 46%
  2. ზაალ დუგლაძე, “ქართული ოცნება” —24%

ბორჯომი-ახალციხე-ადიგენი-ასპინძა

  1. ანტონ ობოლაშვილი, “ქართული ოცნება” — 58%
  2. ვაჟა ჩიტაშვილი, “ენმ-ძალა ერთობაშია” — 30%

ახალციხე-ნინოწმინდა

  1. სამველ მანუკიან, “ქართული ოცნება” — 75%
  2. მელიქ რაისიან, “ენმ-ძალა ერთობაშია” —5%

ონი-ამბროლაური-ცაგერი-ლენტეხი-მესტია

  1. გოჩა ენუქიძე, “ქართული ოცნება” — 61%
  2. დილარ ხაბულიანი, “ენმ-ძალა ერთობაშია” —15%
  3. გოჩა გურგუჩიანი, “ევროპული საქართველო” — 11%

ხარაგაული-საჩხერე-ჭიათურა

  1. პაატა კვიჟინაძე, “ქართული ოცნება” — 59%
  2. გიორგი კაპანაძე, “ენმ-ძალა ერთობაშია” — 23%

თერჯოლა-ზესტაფონი-ბაღდათი-ტყიბული — მოსალოდნელია მეორე ტური

  1. ბეჟან წაქაძე,  “ქართული ოცნება”— 49%
  2. კახა გეწაძე,  “ენმ-ძალა ერთობაშია” — 25%
  3. გიორგი წერეთელი, “ევროპული საქართველო” — 19%

ვანი-სამტრედია-ხონი-წყალტუბო

  1. გივი ჭიჭინაძე, “ქართული ოცნება” —  46%
  2. ნანუკა ჟორჟოლიანი, “ენმ-ძალა ერთობაშია” — 39%

ქუთაისი

  1. გრიგოლ ვაშაძე, “ენმ-ძალა ერთობაშია” — 50%
  2. ზაზა ლომინაძე,  “ქართული ოცნება” —  29%

ოზურგეთი-ლანჩხუთი-ჩოხატაური

  1. ვასილ ჩიგოგიძე, “ქართული ოცნება” —  52%,
  2. მანუჩარ კვირკველია, “ენმ-ძალა ერთობაშია” —16%
  3. ხათუნა გოგორიშვილი, “ევროპული საქართველო” — 11%

აბაშა-მარტვილი-წალენჯიხა-ჩხოროწყუ — მოსალოდნელია მეორე ტური

  1. ალექსანდრე მოწერელია, “ქართული ოცნება” — 45%
  2. როლანდ ფიფია, “ენმ-ძალა ერთობაშია” — 41%

სენაკი-ხობი-ფოთი — მოსალოდნელია მეორე ტური

  1. ირაკლი ხახუბია, “ქართული ოცნება” — 49%
  2. მურთაზ ზოდელავა, “ენმ-ძალა ერთობაშია” — 32%

ზუგდიდი — მოსალოდნელია მეორე ტური

  1. მალხაზ ჯალაღონია, “ენმ-ძალა ერთობაშია” —49%
  2. ირაკლი ჩიქოვანი, “ქართული ოცნება” — 35%

ბათუმი — მოსალოდნელია მეორე ტური

  1. ლევან ვარშალომიძე, “ენმ-ძალა ერთობაშია” —39%
  2. რესან კონცელიძე, “ქართული ოცნება” — 35%

ქობულეთი

  1. ზაალ მიქელაძე, “ქართული ოცნება” — 54%
  2. ბონდო თედორაძე, “ენმ-ძალა ერთობაშია” — 33%

ქედა-ხელვაჩაური-შუახევი-ხულო — მოსალოდნელია მეორე ტური

  1. ანზორ ბოლქვაძე, “ქართული ოცნება” — 46%
  2. მიშა ბოლქვაძე, “ენმ-ძალა ერთობაშია” — 36%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ნეტგაზეთის მასალების სხვა გამოცემებში გადაბეჭდვის წესი
ავტორი
თაზო კუპრეიშვილი არის "ნეტგაზეთის" რედაქტორი 2018 წლის პირველი თებერვლიდან.