ბათუმის კინოფესტივალის პროგრამა

ბათუმის საერთაშორისო საავტორო კინოფესტივალის პროგრამა

17-24 სექტემბერი 201

კინოთეატრი “აპოლო”

18.09

19.09

20.09

21.09

22.09

23.09

12.00
დოკ 1-ვარდისფერი სარი, დიდი ბრიტანეთი, 2010,96წთ
12.00
DC 3- უხილავი სიმები, აგნეს სოსი, უნგრეთი, 2011, 70 წთ.
12.00

DC 5 – დაუმსხვრიე კამერა, ლეონ გასტი, აშშ, 2010; 87 წუთი

12.00

DC 7 – ჩემი “პერესტროიკა”, რობინ ჰესმანი, ა.შ.შ./დიდი ბრიტანეთი, 2010; 88 წთ.

12.00

DC 10 -გაგარინლენდი, ვლადიმერ კოზლოვი, საფრანგეთი, 2010; 85 წთ.

12.00
აუცილებელი მკვლელობა, პოლონეთი/ნორვეგია/ირლანდია/უნგრეთი, 2010, 83 წთ.

14.00

როდესაც ჩვენ მივდივართ, ფეო ალადაგი, გერმანია, 2010,  119 წთ

14.00

14.00

სხვა წელიწადი, მაიკ ლი, დიდი ბრიტანეთი, 2010; 129 წთ.

14.00

ნამდვილი მთვარე, ნოსირ საიდოვი, ტაჯიკეთი, 2009;83 წთ

14.00

– ღრუბლებს ზემოთ,მარი გულბიანი, საქართველო/საფრანგეთი,2011, 52 წთ;
– ხევსურთა საქმე, ლევან Aადამია, საქართველო, 2011; 25 წთ.
– აპლოდისმენტები – ნიკო; გიორგი ბერიძე, საქართველო, 2011

14.00

მელანქოლია, დანია/შვედეთი/საფრანგეთი/Gერმანია, 2011; 130 წთ

16.30
ბაბო, იგორ ობოლევსკი, საქართველო,2009; 30 წთ.

17.30
FC1 – ოთახი 304, ბირჯიტ სტარმოსი, დანია/ ხორვატია, 2011, 88 წთ

17.00
FC 2 – ლურჯი კოდი, ურსულა ანტონიაკი, ჰოლანდია/დანია, 2011; 81 წთ.
17.00
FC4- შაბათს, ალექსანდრე მინდაძე, რუსეთი, 2011; 99 წთ.
17.30
EFA 1 – 112 min.
17.00
FC 7 – თოვლივით თეთრი, სელიმ გიუნეში, თურქეთი, 2011; 82წთ.
17.00
FC 9 – არ გამიშვა, მარკ რომანეკი, დიდი ბრიტანეთი/აშშ, 2010; 103 წთ.
19.30
შავი ხუთშაბათი, ანტონი კრაუზე, პოლონეთი, 2011; 100 წთ.
19.30
FC 3  – წისქვილი და ჯვარი, ლეხ მაჩევსკი, პოლონეთი/შვედეთი, 2011; 92 წთ.
19.00
FC 5 – გოლჩერეჰი, ვაჰიდ მუსაიანი, ირანი, 2011; 108 წთ.
20.30
FC 6  -, არდადეგები ზღვაზე, პასკალ რაბატე, საფრანგეთი, 2011; 77 წთ.
19.00
FC 8 – ბოშა, მარტინ სულიკი, სლოვაკეთის რესპუბლიკა/ჩეხეთის რესპუბლიკა, 2011; 107 წთ.
19.30
მარილივით თეთრი, ქეთი მაჭავარიანი, საქართველო, 2011; 85 წთ.
22.00
როდესაც უცნაური ხარ, ტომ დიჩილიო, აშშ, 2010; 90 წთ.
21.30
სხვა წელიწადი, მაიკ ლი, დიდი ბრიტანეთი, 2010; 129 წთ
21.30
ლეილა, დარიუშ მეჰრჯუი, ირანი, 1998; 128 წთ.
22.30

აუცილებელი მკვლელობა, პოლონეთი/ნორვეგია/ირლანდია/უნგრეთი, 2010, 83 წთ.

22.00
მელანქოლია, დანია/შვედეთი/საფრანგეთი/გერმანია, 2011; 130 წთ
21.30
სასტუმრო “ლუქსი”, კენან კორკმაზი, თურქეთი, 2011, 92 წუთი

ბათუმის დრამატული თეატრი
17.09 – გახსნა  –   შუაღამე პარიზში, ვუდი ალენი,  ესპანეთი/ აშშ,  2011, 94 წთ.
24.09  –  დახურვა  –   გზა შინისაკენ, ალექსანდრე რეხვიაშვილი, 1981; 76 წთ

18.09.2011

19.09.2011

20.09.2011

21.09.2011

22.09,2011

23.09.2011

17.00
DC 4 – წერილები ცენზურის ქვეშ, მასიეჟ დრიგასი, პოლონეთი, 2011; 55 წთ.
13.00

SC 2 – 98 min.

დეკრესჩენდო, მარტა მირონოვიჩი, პოლონეთი, 2011, 27 წთ. ბიგოს 06, მარცინ გაჯევსკი, ნიდერლანდები, 2010; 19 წთ. მამაჩვენი, მარიუს ივაშკევიჩიუსი, ლიტვა, 2010, 25 წთ.მსუბუქ ჰაერში, მოჰამადრეზა ფარზადი, ირანი, 2011, 26 წთ.

13.00

SC 4 – 97 min.

თეო, რატი ონელი, აშშ, 2011; 30 წთ. ლურჯი ძვალი, კუზმა ვოსტრიკოვი, რუსეთი, 2011; 15 წუთი. დიდი ზეიმი, ვაჰე გევორგიანცი, სომხეთი, 2010, 34 წთ. აუდიენცია, ეთი ციცქო, ისრაელი,2011,15წთ

17.00
SC 5 – 101 min.
სისხლი, ირინა პრავილო, უკრაინა, 2010; 28 წთ. სურვილების ზღვა, შოთა გამისონია, რუსეთი, 2011, 28 წუთი. მემკვიდრეობა, ფარიზ აჰმედოვი, აზერბაიჯანი/რუსეთი, 2010; 12 წთ. მიმზიდველი ტუჩები და მწვანე თვალები, ანა სმოლი, უკრაინა, 2011; 23 წთ. ქალი და ქარი, აიჯა ბლეი, ლატვია, 2011; 10 წთ.
13.00
როდესაც უცნაური ხარ, ტომ დიჩილიო, აშშ, 2010; 90 წთ.

16.00

შუაღამე პარიზში, ვუდი ალენი,  ესპანეთი/ აშშ,  2011, 94 წთ.

18.30
SC 1 – თოჯინა, ქემალ თეზჩანი, თურქეთი, 2011; 9 წთ. დედა უჩინრდება, არტურ სტეფანიანი, ისრაელი, 2010, 13:16 წთ. დიდი კაფე, ბოგდან მიჰაილესკუ, რუმინეთი, 2010; 8 წთ. ბუმბულივით მსუბუქი, ლოა სტეინერი, შვეიცარია, 2010; 10 წთ. სარკე, რამონ & პედრო, შვეიცარია, 2010; 6 წთ. კავშირი, სამუელ აბრაამსი, დიდი ბრიტანეთი, 2010; 5 წთ. საყურე, ნარგიზა მამატკულოვა, ყირგიზეთი, 2011; 15 წთ. გადაარჩინე მარტორქები, ტომი მალკკი, ფინეთი, 2011, 5:15 წუთი
16.00
DC 6- გასასვლელი საჩუქრების მაღაზიიდან, ბენქსი, ა.შ.შ. / დიდი ბრიტანეთი, 2010;  87 წთ.
17.00
DC 8 – ხოდორკოვსკი, კირილ ტუში,
გერმანია, 2011; 111 წთ.
19.00
ანჟეი ვაიდას კინოსკოლის მოკლემეტრაჟიანი ფილმების კოლექცია

გლაზგო, პეტრე სუბოტკო, პოლონეთი, 2010;  30 წთ. პატარა პატარძალი, ლესლო დობრუცკი, პოლონეთი, 2010; 14 წუთი. კალაბრიის ჩრდილოეთით, მარცინ საუტერი, პოლონეთი, 2009; 67 წთ.

15.30
ეროტიკული მამაკაცი, იორგენ ლეტი, დანია, 2010; 85 წთ.
18.00
DC 2 – ეროტიკული მამაკაცი, იორგენ ლეტი, დანია, 2010; 85 წთ.
20.30
ჯადოქრის შემოდგომა, რუბენ გევორიანცი/ვაჰე გევორიანცი სომხეთი, 2010; 52 წთ.
18.00
SC 3 – ანტრაქტი, სოსო ბლიაძე, საქართველო, 2011, 18 წთ. ჩრდილი, მანანა ბერიძე, საქართველო, 2011; 20 წთ. მიყვარხარ, გიორგი ვარსიმაშვილი, საქართველო/ საფრანგეთი, 2011; 2 წთ. ნათურა, დავით კოპალეიშვილი, საქართველო, 2011; 3 წთ. ბუდე, თორნიკე ბზიავა, საქართველო, 2011; 21 წთ. გულო, ელენე ასათიანი, ელიანე ბოთსი, მიროსლავ კორანდა, სოფია ტაბატაძე საქართველო/გერმანია, 2011, 15:41 წთ. სახურავზე მოსიარულენი, რამაზ მელაშვილი, ნიდერლანდები, 2011; 11 წთ.
19.30
DC 9 – თეთრი არა–შავი, კონსტანტინე (მინდია) ესაძე, საქართველო, 2011, 65 წთ

მე ვარ ჯანკი ლვეინი, ლევან წულუკიძე, საქართველო, 2011; 10 წთ.

21.30
არ დამივიწყო სტამბულო, სევილ დომირჩი და ჰესეინ ყარაბეი თურქეთი, 2011; 117 წთ.
17.00
EFA 2 – 110 min.,
სიყვარული, ტომას ვანგსმო, ნორვეგია, 2009, 14 წთ. ვირისტერფა, იონას ოდელი, შვედეთი 2010; 15წთ. ორძალაუფლებიანობა, ფერდინანდო ციტო ფილომარინო, იტალია 2010; 20 წთ; შუქნიშნები, გიულიო რიჩიარელი, გერმანია, 2009, 14 წთ. მარიას გზა, ანნა მილნე, დიდი ბრიტანეთი/ესპანეთი 2009, 16 წთ. პატარა თოვლის ცხოველი, მიია ტერვო, ფინეთი 2009; 19წთ.
20.30
ყაზბეგელი მფრინავი, ინეკე სმიტსი, ბელგია/ჰოლანდია, 2010, 103 წთ.
21.00
მსხლის ხე, დარიუშ მეჰრჯუი, ირანი, 1998; 96 წთ.
21.00
დაბადებულები საქართველოში, თამარ შავგულიძე, საქართველო, 2011; 81 წთ.

BIAFF 2011 მასტერ-კლასები

ოთარ იოსელიანი და ალექსანდრე რეხვიაშვილი
19 სექტემბერი, 15.30
სასტუმრო “ინტურისტი”, დარბაზი “ბეთლემი” (მე-3 სართული)

დარიუშ მეჰრჯუი – კინორეჟისურა და ირანული კინო
20 სექტემბერი, 15.30-17.30
სასტუმრო “ინტურისტი” საკონფერენციო დარბაზი (მე-2 სართული)

გიორგი დულგეროვი (ბულგარეთი) – კინორეჟისურა და აღმოსავლეთ ევროპული კინო
21 სექტემბერი, 16.00-18.00
„პრესს კაფე“

რეზო ჩხიკვიშვილი
22 სექტემბერი, 16.00-18.00
„პრესს კაფე“

ჰენრიკ გაჯევსკი (ჰოლანდია) – “DAILY VIDEO”
მარკ ბერგერი (აშშ, 4 გზის ოსკაროსანი) – ხმის რეჟისურა
23 სექტემბერი, 16.00-18.00
„პრესს კაფე“

ნეტგაზეთის მასალების სხვა გამოცემებში გადაბეჭდვის წესი
netgazeti.ge