აფიშაახალი ამბებიკინო

თბილისის 22-ე საერთაშორისო კინოფესტივალი 5-12 დეკემბერს გაიმართება

25 ნოემბერი, 2021 • 948
თბილისის 22-ე საერთაშორისო კინოფესტივალი 5-12 დეკემბერს გაიმართება

თბილისის 22-ე საერთაშორისო კინოფესტივალი კინოთეატრ “ამირანსა” და საქართველოს ეროვნული არქივის კინოდარბაზებში 5-დან 12 დეკემბრის ჩათვლით გაიმართება.

კინოფესტივალზე შემდეგი ფილმების ნახვა შეგეძლებათ:

  • 10:45 – Giorgi Gogichaishvili, Georgia, 2021 14’ 10.12, 19:00, Amirani 3
  • 45 – Tea Vatsadze, Georgia, 2021 17’ 06.12, 16:00, Amirani 3
  • A Hero გმირი – Asghar Farhadi, Iran, 2021 127’ 07.12, 14:40, Amirani 2 & 11.12, 14:30 Amirani 1
  • Abkhazia: Little Man, Time And The Troubadour აფხაზეთი: პატარა კაცი, დრო და ტრუბადური – Ineke Smits, Netherlands, 2019, 104’ 08.12, 19:00 Amirani 2
  • Ahed’s Knee აჰედის მუხლი – Nadav Lapid, Israel, 2021 106’ 09.12, 16:30, Amirani 1 & 10.12, 16:30, Amirani 3
  • All Eyes Off Me ნუ მიყურებთ! – Hadas Ben Aroya, Israel, 2021 90’ 09.12, 19:00, Amirani 2 & 12.12, 16:15, Amirani 1
  • America Latina ლათინური ამერიკა – Damiano and Fabio D’Innocenzo, Italy, 2021 90’ 10.12, 14:15, Amirani 2 & 12.12, 14:30, Amirani 1
  • Artist or Artisan ხელოვანი თუ ხელოსანი – Giorgi Tskhvediani, 2021 52′ 10.12, 14:00, Amirani 1
  • At the Last Hour უკანასკნელ საათს – Mikheil Chiaureli, 1929 47’ 11.12, 18:00, Archive
  • Babi Yar. Context ბაბი იარი. კონტექსტი – Sergei Loznitsa, Ukraine, 2021 121’ 06.12, 21:00, Amirani 2 & 09.12, 12:00, Amirani 3
  • Bad Luck Banging, or Looney Porn უიღბლო ჟიმაობა, ანუ გადარეული პორნო – Radu Jude, Romania, 2021 106’ 06.12, 14:00, Amirani 1 & 07.12, 12:00, Amirani 2
  • Beginning დასაწყისი – Dea Kulumbegashvili, Georgia/France, 2020 125’ 12.12, 19:00, Amirani 1
  • Benedetta ბენედეტა – Paul Verhoeven, France/Netherlands, 2021 131’ 09.12, 12:00, Amirani 1 & 10.12, 21:00, Amirani 3
  • Bergman Island ბერგმანის კუნძული – Mia Hansen-Løve, Sweden/France/ Germany, 2021 105’ 10.12, 19:00, Amirani 1 & 11.12, 19:00, Amirani 3
  • Between Two Dawns ორ განთიადს შორის – Selman Nacar, Turkey, 2020 91’ 09.12, 14:00, Amirani 3 & 11.12, 16:15, Amirani 3
  • Black Sea შავი ზღვა – Tinatin Emiridze, Khvicha Emiridze, Georgia/Portugal, 2021 14’ 07.12, 19:00, Amirani 3
  • Brighton 4th მეოთხე ბრაიტონი – Levan Koguashvili, Georgia, 2021 90′ 05.12, 21:00, Amirani 1 & 09.12, 21:00, Amirani 3
  • Catwalk: From Glada Hudik to New York მოდის ჩვენება: გლადა ქუდიკიდან ნიუ-იორკამდე – Johan Skog, Sweden, 2020 95’ 12.12, 14:00, Amirani 3
  • Chiatura ჭიათურა – Toby Andris, France/Georgia, 2021 16’ 10.12, 19:00, Amirani 3
  • Clara Sola კლარა სოლა – Nathalie Alvarez Mesen, Colombia, 2021 106’ 08.12, 16:15, Amirani 1 & 10.12, 12:00, Amirani 2
  • Compassion თანაგრძნობა – Zviad Tsikolia, Georgia, 2021 32’ 10.12, 19:00, Amirani 3
  • Daguerréotypes დაგერის ქუჩის ტიპები – Agnès Varda, France, 1976 80’ 10.12, 20:00, Amirani 4
  • Dead Souls’ Vacation მკვდარი სულების არდადეგები – Keko Chelidze, 2020 67′ 06.12, 19:00, Amirani 1
  • Delilah დელაილა – Nika Agiashvili, USA, 2021 16’ 08.12, 19:00, Amirani 3
  • Documenteur დოკუმენტალისტი – Agnès Varda, France/US, 1981 65’ 07.12, 20:30, Amirani 4
  • Drive My Car ჩემი მანქანა – Ryusuke Hamaguchi, Japan, 2021 159’ 08.12, 21:00, Amirani 3 & 11.12, 21:00, Amirani 2
  • Drunken Birds მთვრალი ჩიტები – Ivan Grbovic, Canada, 2021 105’ 07.12, 16:30, Amirani 3 & 09.12, 14:30, Amirani 2
  • Everything Went Fine ყველაფერი კარგად დასრულდა – François Ozon, France, 2021 113’ 08.12, 21:00, Amirani 2 & 12.12, 12:00, Amirani 3
  • Fabian – Going to the Dogs ფაბიანი, ანუ დაღუპვა – Dominik Graf, Germany, 2021 176’ 07.12, 21:00, Amirani 2 & 09.12, 21:00, Amirani 2
  • Feathers ბუმბულები – Omar El Zohairy, France/Egypt/The Netherlands/ Greece, 2021 112’ 07.12, 12:00, Amirani 3 & 09.12, 16:00, Amirani 3
  • Glory to the Queen დიდება დედოფალს – Tatia Skhirtladze, 2020 82′ 10.12, 16:00, Amirani 1
  • Gogi Ratiani გოგი რატიანი – Kote Marjanishvili, 1927 44’ 08.12, 21:00, Archive
  • Great Freedom დიდი თავისუფლება – Sebastian Meise, Austria/Germany, 2021 100’ 08.12, 14:00, Amirani 3 & 11.12, 12:00, Amirani 1
  • Happiness ბედნიერება – Agnès Varda, France, 1965 79’ 06.12, 18:30, Amirani 3
  • Heatwave პაპანაქება – Tornike Gogrichiani, Georgia/Croatia, 2021 24’ 09.12, 19:00, Amirani 3
  • Homo Georgicus: Where is the Lost Land? ჰომო გეორგიკუსი: სად არის დაკარგული მიწა? – Sandro Wysocki, Georgia 2021 26’ 07.12, 19:00, Amirani 3
  • I Have No Wings მე არ მაქვს ფრთები – Nino Memanishvili, 2020 75′ 09.12, 14:30, Amirani 1
  • In Front of Your Face შენ თვალწინ – Hong Sangsoo, South Korea, 2021 85’ 06.12, 14:00, Amirani 2 & 08.12, 14:00, Amirani 2
  • Lamb კრავი – Valdimar Jóhannsson, Iceland/Sweden/Poland, 2021 106’ 07.12, 16:00, Amirani 1 & 08.12, 12:00, Amirani 2
  • Late Autumn გვიანი შემოდგომა – Gia Barabadze, Georgia, 2021, 135′ 08.12, 21:00, Amirani 1 & 12.12, 21:00, Amirani 2
  • Lo Invisible უხილავი – Javier Andrade, Ecuador, 2021 83’ 06.12, 12:00, Amirani 2 & 09.12, 16:30, Amirani 2
  • Memoria მეხსიერება – Apichatpong Weerasethakul, Colombia/Thailand/France Germany/Mexico/China, 2021 136’ 10.12, 12:00, Amirani 3 & 12.12, 12:00, Amirani 1
  • Microdistrict მიკრორაიონი – Giorgi Chalauri, Georgia, 2021 43’ 07.12, 19:00, Amirani 3
  • Mirage Hotel სასტუმრო მირაჟი – Guram Bakradze, Georgia, 2021 33’ 06.12, 16:00, Amirani 3
  • MSHT-15. Angel of Happiness მშთ-15. ბედნიერების ანგელოზი – Vakhtang Kuntsev-Gabashvili, 2021 70′ 07.12, 14:00, Amirani 1
  • Neighbour მეზობელი – David Borchkhadze, Georgia, 2021 30’ 09.12, 19:00, Amirani 3
  • Next Door აქვე – Daniel Brühl, Germany, 2021 92’ 11.12, 14:00, Amirani 3 & 11.12, 21:00, Amirani 3
  • Number 26 ნომერი 26 – Gvantsa Meparishvili, Georgia, 2021 20’ 08.12, 19:00, Amirani 3
  • One Sings, the Other Doesn’t ვიღაც მღერის, სხვა კი არა – Agnès Varda, France, 1977 120’ 09.12, 20:30, Amirani 4
  • Otar’s Death ოთარის სიკვდილი – Soso Bliadze, Georgia, 2021 105′ 07.12, 19:00, Amirani 1 & 12.12, 14:00, Amirani 2
  • Pavilion პავილიონი – Marita Tevzadze, Ana Jegnaradze, Georgia, 2021 74’ 10.12, 12:00, Amirani 1
  • Pool აუზი – Salome Latsabidze, Georgia, 2021 22’ 08.12, 19:00, Amirani 3
  • Saba საბა – Mikheil Chiaureli, 1929 67’ 11.12, 19:00, Archive
  • Samanishvili’s Stepmother სამანიშვილის დედინაცვალი – Kote Marjanishvili, 1926 56’ 08.12, 19:00, Archive
  • Some Interviews about Personal Questions რამდენიმე ინტერვიუ პირად საკითხებზე – Lana Gogoberidze, USSR, 1978 95’ 06.12, 20:00, Amirani 3
  • Sorry for Being Late ბოდიში დაგვიანებისთვის – Luka Beradze, Georgia, Germany, 2021 19’ 08.12, 19:00, Amirani 3
  • Stone of Hell ჯოჯოხეთის ქვა – Giorgi Gago Gagoshidze, Tekla Aslanishvili, Georgia/Germany, 2021 24’ 09.12, 14:30, Amirani 1
  • Taming the Garden მოთვნიერება – Salomé Jashi, Switzerland/Germany/ Georgia, 2021 86’ 08.12, 19:00, Amirani 1
  • The Beaches of Agnès ანიესის სანაპიროები – Agnès Varda, France, 2008 108’ 07.12, 18:00, Amirani 4
  • The Bee Fall ფუტკრის დაცემა – Vajiko Chachkhiani, Georgia, 2021 24’ 09.12, 19:00, Amirani 3
  • The Crusade ჯვაროსნული ლაშქრობა – Louis Garrel, France, 2021 67’ 06.12, 19:15, Amirani 2 & 11.12, 21:00, Amirani 1 (Closing Film)
  • The Exam გამოცდა – Shawkat Amin Korki, Iraq, 2021 89’ 06.12, 12:00, Amirani 3 & 10.12, 16:00, Amirani 2
  • The Girl and the Spider გოგონა და ობობა – Ramon Zürcher, Switzerland, 2021 98’ 10.12, 21:00, Amirani 2
  • The Hill Where Lionesses Roar გორაკი, სადაც ძუ ლომები ღრიალებენ – Luàna Bajrami, France/Kosovo, 2021 83’ 07.12, 12:00, Amirani 1 & 08.12, 12:00, Amirani 3
  • The Load ტვირთი – Miranda Namicheishvili, Georgia, 2021 16’ 10.12, 19:00, Amirani 3
  • The Restless მოუსვენრები – Joachim Lafosse, Belgium, 2021 118’ 06.12, 16:00, Amirani 2 & 10.12, 14:15, Amirani 3
  • The Rider from the Wild West (Who is Guilty?) ვინ არის დამნაშავე? – Aleksandre Tsutsunava, 1925 104’ 10.12, 18:00, Archive
  • The Sea Ahead ზღვის პირისპირ – Ely Dagher, Lebanon, 2021 116’ 07.12, 14:15, Amirani 3 & 08.12, 16:15, Amirani 3
  • The Souvenir: Part 2 სუვენირი: ნაწილი 2 – Joanna Hogg, UK, 2021 106’ 12.12, 21:30, Amirani 1
  • The Victim მსხვერპლი – Giorgi Varsimashvili, Germany/Georgia, 2020 9’ 06.12, 16:00, Amirani 3
  • The Watchers გუშაგები – Sandro Suladze, Georgia, 2021, 27’ 06.12, 16:00, Amirani 3
  • The Worst Person in the World ყველაზე ცუდი ადამიანი დედამიწის ზურგზე – Joachim Trier, Norway/Sweden/France, 2021 121’ 08.12, 12:00, Amirani 1 & 09.12, 12:00, Amirani 2
  • Three Floors სამი სართული – Nanni Moretti, Italy, 2021 119’ 10.12, 19:00, Amirani 2 & 12.12, 19:00, Amirani 3
  • To Kill the Beast მოკალი მხეცი – Augustina San Martín, Argentina, 2021 89’ 06.12, 12:00, Amirani 1 & 07.12, 14:00, Amirani 2
  • Ulysse ულისე – Agnès Varda, France, 1982 22’ 10.12, 20:00, Amirani 4
  • Unclenching the Fists მუშტების გახსნა – Kira Kovalenko, Russia, 2021 97’ 06.12, 14:00, Amirani 3 & 08.12, 16:00, Amirani 2
  • Ursus ურსუსი – Otar Shamatava, Ukraine/Bulgaria/Germany/Georgia, 2021 107′ 06.12, 16:00, Amirani 1
  • Vagabond მაწანწალა – Agnès Varda, France, 1985 106’ 09.12, 18:00, Amirani 4
  • Veggie Garden in the Conflict Zone ბოსტანი კონფლიქტის ზონაში – Beso Solomonashvili, Georgia, 2021 84′ 08.12, 14:00, Amirani 1
  • Water Has No Borders წყალს საზღვრები არ აქვს – Maradia Tsaava, Georgia/France, 2021 85’ 09.12, 19:00, Amirani 1
  • Wet Sand სველი ქვიშა – Elene Naveriani, Georgia/Switzerland, 2021 115′ 09.12, 21:00, Amirani 1 & 12.12, 12:00, Amirani 2
  • What Do We See When We Look At The Sky რას ვხედავთ, როდესაც ცას ვუყურებთ? – Alexandre Koberidze, Germany/Georgia, 2021 150’ 06.12, 21:00, Amirani 1 & 07.12, 21:00, Amirani 3
  • Why Are We Together რატომ ვართ ერთად – Ilo Ghlonti, Levan Ghlonti, Georgia, 2021 82’ 10.12, 21:15, Amirani 1 & 12.12, 19:00, Amirani 2
  • Winter Blues ზამთრის დეპრესია – Tazo Narimanidze, Georgia, 2021 106′ 07.12, 21:15, Amirani 1 & 12.12, 16:00, Amirani 2
  • Women Reply პასუხობენ ქალები – Agnès Varda, France, 1975 8’ 09.12, 18:00, Amirani 4

მასალების გადაბეჭდვის წესი