ნეტგაზეთი | გაიგე ვინ არის შენს ოლქში მაჟორიტარობის კანდიდატი გაიგე ვინ არის შენს ოლქში მაჟორიტარობის კანდიდატი – Netgazeti
RU | GE  

გაიგე ვინ არის შენს ოლქში მაჟორიტარობის კანდიდატი

2020 წლის საპარლამენტო არჩევნები ქვეყნის მასშტაბით 31 ოქტომბერს ჩატარდება. არჩევნები განახლებული მოდელით ჩატარდება, რაც მაჟორიტარული ოლქების 30-მდე შემცირებას გულისხმობს. პროპორცული წესით კი 120 მანდატი განაწილდება.

ამ დროისთვის პარტიების უმეტესობამ უკვე დაასახელა მაჟორიტარული ოლქების უმეტესობაში საკუთარი მაჟორიტარების კანდიდატები. სასურველ ოქლში კანდიდატების სანახავად დააჭირეთ შესაბამის ოლქს ან რეგიონების შემთხვევაში გმაოიყენეთ “ნეტგაზეთის” მიერ მომზადებული ინტერაქტიული რუკა.

მაჟორიტარობის კანდიდატები თბილისში

მთაწმინდა-კრწანისი
ქართული ოცნება – ბექა ოდიშარია;
ლელო – საბა ბუაძე;
ევროპული საქართველო – შალვა შავგულიძე;
პატრიოტთა ალიანსი – მალხაზ თოფურია;
სოლიდარობის ალიანსი – ჯაბა ჯიშკარიანი;
საქართველოს მწვანეთა პარტია – თემურ ცაგარეიშვილი;
რეფორმერები – ანრი ჯაფარიძე
ქართული დასი – მაია სირაძე;
ვაკე
ქართული ოცნება – ნოდარ ტურძელაძე;
ლელო – ლევან კობერიძე;
ევროპული საქართველო – ელენე ხოშტარია;
პატრიოტთა ალიანსი – ნანა დევდარიანი;
სოლიდარობის ალიანსი – ბექა ნაცვლიშვილი;
თავისუფალი საქართველო – კახა კუკავა;
კონსერვატიული პარტია – ხათუნა საგინაშვილი;
დამოუკიდებელი კანდიდატი – ბიძინა გეგიძე;
რეფორმერები – მაია კუკავა;
საქართველოს მწვანეთა პარტია – გია გაჩეჩილაძე;
ქართული დასი – ჯონდი ბაღათურია;
საბურთალო
ქართული ოცნება – დავით სერგეენკო;
ლელო – ბადრი ჯაფარიძე;
გამარჯვებული საქართველო – ირაკლი ოქრუაშვილი;
მოქალაქეები – ალეკო ელისაშვილი;
სტრატეგია აღმაშენებელი – თაკო ჩარკვიანი;
პატრიოტთა ალიანსი – კახა ძაგანია;
სოლიდარობის ალიანსი – ლევან გოგიჩაიშვილი;
ქართული მარში – გიორგი გიგაური;
თავისუფალი დემოკრატები – ვიტალი დარასელია;
საქართველოს მწვანეთა პარტია – თამაზ ინწკირველი;
რეფორმერები – მიკიბო (მიხეილ) კოხრეიძე;
ისანი
ქართული ოცნება – კახი კახიშვილი;
ლელო – ლანა გალდავა;
ენმ – ხატია დეკანოიძე;
სტრატეგია აღმაშენებელი – გიორგი ვაშაძე;
სოლიდარობის ალიანსი – რამაზ ბლუაშვილი;
თავისუფალი დემოკრატები – ედუარდ ელოშვილი;
საქართველოს მწვანეთა პარტია – ბადრი მანეჟიშვილი;
რეფორმერები – გიორგი ავაზაშვილი;
ტრიბუნა – დავით ჭიჭინაძე;
სამგორი
ქართული ოცნება – სოზარ სუბარი;
ლელო – ფიქრია ჩიხრაძე;
ენმ – ლევან ხაბეიშვილი;
პატრიოტთა ალიანსი – გურამ ნიკოლეიშვილი;
სოლიდარობის ალიანსი – ალექსანდრე რიჟამაძე;
სამართლიანობისთვის – სოსო დარსაველიძე;
საქართველოს მწვანეთა პარტია – მანანა ბოჭორიშვილი;
დიდუბე-ჩუღურეთი
ქართული ოცნება – გიორგი ვოლსკი;
ლელო – ლევან სამუშია;
მოძრაობა ხალხისთვის – ანა დოლიძე;
გირჩი – ზურა ჯაფარიძე;
პატრიოტთა ალიანსი – არჩილ ბენიძე;
სოლიდარობის ალიანსი – გედევან ფოფხაძე;
საქართველოს მწვანეტა პარტია – თამარ ჭიჭინაძე;
რეფორმერები – დავით შალუტაშვილი;
დამოუკიდებელი კანდიდატი – დიმიტრი ლორთქიფანიძე
დამოუკიდებელი კანდიდატი – გიორგი ქაჯაია;
ნაძალადევი
ქართული ოცნება – მიხეილ ყაველაშვილი;
ლელო – ნიკა ჩერქეზიშვილი;
ლეიბორისტული პარტია – შალვა ნათელაშვილი;
პატრიოტთა ალიანსი – ირმა ინაშვილი;
საქართველოს მწვანეთა პარტია – გურამ ნიკოლეიშვილი;
დამოუკიდებელი კანდიდატი – ირაკლი გუჯაბიძე;
ქართული დასი – მარიამ სულაძე;
გლდანი
ქართული ოცნება -ლევან კობიაშვილი;
ლელო – გიგლა მიქაუტაძე;
ენმ – ნიკა მელია;
პატრიოტთა ალიანსი – მერაბ ჭიქაშვილი;
სოლიდარობის ალიანსი – ლაშა გიორგაძე;
კონსერვატიული პარტია – გია ბენიძე;
სამართლიანობისთვის – ნუგზარ ლომიშვილი;
საქართველოს მწვანეთა პარტია – მერაბ ბარამიძე;
რეფორმერები – ხატია ქობალია;
ქართული დასი – ნატალია პაპაშვილი;

მაჟორიტარობის კანდიდატები რეგიონებში

ინტერაქტიული რუკის გამოსაყენებლად მიიტანეთ კურსორი სასურველ ოლქთან და გაეცანით მაჟორიტარობის კანდიდატების სიას, ან ჩამოშალეთ სასურველი ოლქის კანდიდატების სია შესაბამის დასახელებაზე დაკლიკვით.

გურჯაანი, საგარეჯო, დედოფლისწყარო, სიღნაღი
ქართული ოცნება – დავით სონღულაშვილი;
ლელო – ეკა ქვლივიძე;
ენმ – ლევან ბეჟაშვილი;
ევროპული საქართველო – გიორგი ღვინიაშვილი;
პატრიოტთა ალიანსი – სოსო გარსევანიშვილი;
ქართული მარში – ალექსი არაბული;
თავისუფალი დემოკრატები – დავით ჭუნიაშვილი;
თელავი, ახმეტია, ყვარელი, ლაგოდეხი
ქართული ოცნება – ირაკლი ქადაგიშვილი;
ლელო – ირაკლი ტალახაძე;
ენმ – გიორგი ბოტკოველი;
ევროპული საქართველო – ზურაბ ჭიაბერაშვილი;
პატრიოტთა ალიანსი – სოსო პარწიკანაშვილი;
მცხეთა, დუშეთი, თიანეთი, ყაზბეგი
ქართული ოცნება – შალვა კერესელიძე;
ლელო – სოსო ვახტანგაშვილი;
ენმ/ძალა ერთობაშია – ცეზარ ჩოჩელი;
თავისუფალი დემოკრატები – ვახტანგ მარტოლეკი;
ლეიბორიტული პარტია – ბექა ნათელაშვილი;
სამართლიანობისთვის – ეკა ბესელია;
ერთიანი საქართველოსთვის – თამაზ მეჭიაური;
რეფორმერები – ბაჩო ბუჩუკური;
რუსთავი-გარდაბანი
ქართული ოცნება -ნინო ლაცაბიძე;
ლელო – გრიგოლ გეგელია;
ენმ – დავით კირკიტაძე;
ევროპული საქართველო – ირმა ნადირაშვილი;
პატრიოტთა ალიანსი – პაატა ჯიბლაძე;
ალექსანდრე კობაიძე;
მარნეული-გარდაბანი
ქართული ოცნება -ზაურ დარგალი;
ლელო – მურად მურადოვი;
ევროპული საქართველო – აჰმედ იმამკულიევი;
პატრიოტთა ალიანსი – მახირ იუსუპოვი;
ბოლნისი, დმანისი, თეთრი წყარო, წალკა
ქართული ოცნება – გოგი მეშველიანი;
ლელო – გიორგი ჭელიძე;
ენმ/ძალა ერთობაშია – კახა ოქრიაშვილი;
გორი, კასპი
ქართული ოცნება – გიორგი ხოჯევანიშვილი;
ლელო: პაპუნა კობერიძე;
ენმ – ბადრი ბასიშვილი;
პატრიოტთა ალიანსი – კობა მაზანაშვილი;
ევროპული საქართველო – ლევან თარხნიშვილი;
ხაშური, ქარელი
ქართული ოცნება – ზაზა დუგლაძე;
ლელო – კახა კოჟორიძე;
ენმ/ძალა ერთობაშია – ნატო ჩხეიძე;
ახალციხე, ბორჯომი, ადიგენი, ასპინძა
ქართული ოცნება – ანტონ ობოლაშვილი;
ენმ – ვაჟა ჩიტაშვილი;
ახალქალაქი, ნინოწმინდა
ქართული ოცნება – სამველ მანუკიანი;
ევროპული საქართველო – არსენ კარაპეტიანი;
პატრიოტთა ალიანსი – არტაშე საკოფიანი;
დამოუკიდებელი კანდიდატი – ენზელ მკოიანი;
ამბროლაური, ონი, ცაგერი, ლენტეხი, მესტია
ქართული ოცნება – გოჩა ენუქიძე;
ლელო – სოსო ლიპარტელიანი;
პატრიოტთა ალიანსი – ერეკლე საღლიანი;
ენმ/ძალა ერთობაშია – დილარ ხაბულიანი;
საჩხერე, ჭიათურა, ხარაგაული
ქართული ოცნება – პაატა კვიჟინაძე;
ლელო – ანი მიროტაძე;
ენმ – გიორგი კაპანაძე;
ევროპული საქართველო – სერგო რატიანი;
პატრიოტთა ალიანსი – გიორგი კასრაძე;
ტყიბული, თერჯოლა, ზესტაფონი, ბაღდათი
ქართული ოცნება – ბეჟან წაქაძე;
ლელო – ანა ბიბილაშვილი;
ევროპული საქართველო – გიგი წერეთელი;
მოქალაქეები – დავით გიორგაძე;
სამტრედია, წყალტუბო, ვანი, ხონი
ქართული ოცნება – გივი ჭიჭინაძე;
ლელო – თორნიკე ართმელაძე;
ენმ – დევი ჭანკოტაძე;
ევროპული საქართველო – აკაკი ბობოხიძე;
კონსერვატიული პარტია – კობა ძიძიგური;
თავისუფალი საქართველო – გოგი წულაია;
ქუთაისი
ქართული ოცნება – ზაზა ლომინაძე;
ლელო – ანა ნაცვლიშვილი;
ენმ – გრიგოლ ვაშაძე;
ევროპული საქართველო – ოთარ კახიძე;
მოქალაქეები – იოსებ კენჭაძე;
კონსერვატიული პარტია – თეა ერგემლიძე;
ოზურგეთი, ლანჩხუთი, ჩოხატაური
ქართული ოცნება – ვასილ ჩიგოგიძე;
ლელო – გიორგი სიორიძე;
ევროპული საქართველო – ხათუნა გოგორიშვილი;
პატრიოტთა ალიანსი – შოთა გოგიბერიძე;
ენმ/ძალა ერთობაშია – მანუჩარ კვირკველია;
სამართლიანობისთვის – ინგა მახარაძე;
წალენჯიხა, ჩხოროწყუ, მარტვილი, აბაშა
ქართული ოცნება – ალექსანდრე მოწერელია;
ლელო – თამარ ბელქანია;
ევროპული საქართველო – ლელა ქებურია;
პატრიოტთა ალიანსი – ვიქტორ ცაავა;
ფოთი, ხობი, სენაკი
ქართული ოცნება – ირაკლი ხახუბია;
ლელო – გიორგი ბარამია;
ევროპული საქართველო – გიგა ბოკერია;
პატრიოტთა ალიანსი – თეიმურაზ ფანჩულია;
კონსერვატიული პარტია – თემურ წურწუმია;
ზუგდიდი
ქართული ოცნება – ირაკლი ჩიქოვანი;
ლელო – ალექსანდრე ახვლედიანი;
ევროპული საქართველო – გიგი უგულავა;
პატრიოტთა ალიანსი – ოთარ ჭითანავა;
ქართული მარში – გიორგი გაბედავა;
თავისუფალი საქართველო – ზურაბ ჯინჯოლავა;
კონსერვატიული პარტია – გიორგი მორგოშია;
ბათუმი
ქართული ოცნება – რესან კონცელიძე;
ლელო – ირაკლი კუპრაძე;
პატრიოტთა ალიანსი – ზურაბ გაბაიძე;
მოქალაქეები – გენრი დოლიძე;
გირჩი – იაგო ხვიჩია;
კონსერვატიული პარტია – ნატალია ძიძიგური;
რეფორმერები – ჯეი ოქროპირიძე;
ქობულეთი
ქართული ოცნება – ზაალ მიქელაძე;
ლელო – პაატა ცივაძე;
პატრიოტთა ალიანსი – ამირან ტაკიძე;
ხელვაჩაური, ქედა, შუახევი, ხულო
ქართული ოცნება – ანზორ ბოლქვაძე;
ლელო – ჯამბულ ხოზრევანიძე;
ევროპული საქართველო – ტარიელ ნაკაიძე;
პატრიოტთა ალიანსი – ზორბეგ ბერიძე;
მოქალაქეები – გიორგი გაბაიძე;

*სტატია დროდადრო განახლდება

 

ნეტგაზეთის მასალების სხვა გამოცემებში გადაბეჭდვის წესი
ავტორი
მარიამ ბოგვერაძე არის "ნეტგაზეთის" რეპორტიორი 2016 წლიდან.