ნეტგაზეთი | გაიგე, ვინ არის შენს ოლქში მაჟორიტარობის კანდიდატი გაიგე, ვინ არის შენს ოლქში მაჟორიტარობის კანდიდატი – Netgazeti
RU | GE  

გაიგე, ვინ არის შენს ოლქში მაჟორიტარობის კანდიდატი

2020 წლის საპარლამენტო არჩევნები ქვეყნის მასშტაბით 31 ოქტომბერს ჩატარდება. არჩევნები განახლებული მოდელით ჩატარდება, რაც მაჟორიტარული ოლქების 30-მდე შემცირებას გულისხმობს. პროპორცული წესით კი 120 მანდატი განაწილდება.

ამ დროისთვის პარტიების უმეტესობამ უკვე დაასახელა მაჟორიტარული ოლქების უმეტესობაში საკუთარი მაჟორიტარების კანდიდატები. სასურველ ოქლში კანდიდატების სანახავად დააჭირეთ შესაბამის ოლქს ან რეგიონების შემთხვევაში გამოიყენეთ “ნეტგაზეთის” მიერ მომზადებული ინტერაქტიული რუკა.

მაჟორიტარობის კანდიდატები თბილისში

მთაწმინდა კრწანისი
“ევროპული საქართველო – შალვა შავგულიძე;
“ტრიბუნა” – კობა ამირხანაშვილი;
“მომავალი საქართველო” – მაია ლიპარტელიანი;
“პატრიოტთა ალიანსი” – მალხაზ თოფურია;
“მწვანეთა პარტია” – თეიმურაზ ცაგარეიშვილი;
“რეფორმერი” – ანი ჯაფარიძე;
“სოლიდარობის ალიანსი” – ჯაბა ჯიშკარიანი;
“საქართველო” – ბესიკ ადამია;
“თავისუფალი საქართვლელო” – ირაკლი ჯალაღონია;
“შეცვალე საქართველო” – ნატალია კამოზა;
“ქართული ოცნება” – ბექა ოდიშარია;
“ქართული იდეა” – ია რჩეულიშვილი;
“ქართული დასი” – მაია სირაძე;
“პროგრესული საქართველო” – ნატალია პაპაშვილი;
“სერგო ჯავახიძე – ევროატლანტიკური ვექტორი” – ლაშა ბრეგვაძე;
“ქართული მარში” – გოგა მგალობლიშვილი;
“ლელო” – საბა ბუაძე.
ვაკე
“ევროპული საქართველო” – ელენე ხოშტარია;
“ტრიბუნა” – ლევან ჩხეიძე;
“მომავალი საქართველო” – როინ ლიპარტელიანი;
“პატრიოტთა ალიანსი” – ნანა დევდარიანი;
“მწვანეთა პარტია” – გიორგი გაჩეჩილაძე;
“რეფორმერი” – მაია კუკავა;
“ქართული არცევანი” – მეგი აღაპიშვილი;
“სოლიდარობის ალიანსი” – ბექა ნაცვლიშვილი;
“საქართველო” – მამუკა მელიქიშვილი;
“თავისუფალი საქართველო” – კახა კუკავა;
“ახალი ძალა”  – კონსტანტინე ბუქურაული;
“შეცვალე საქართველო” – ნინო ქარელი;
“ქართული ოცნება” – ნოდარ ტურძელაძე;
“ქართული იდეა” – გეგა ხვედელიძე;
“კონსერვატიული პარტია” – ხათუნა საგინაშვილი;
“ქართული დასი” – ჯონდი ბაღათურია;
“პროგრესული საქართველო” – დავით დადიანი;
“საქართველოს ძალოვან ვეტერანთა და პატრიოტთა პოლიტიკური მოძრაობა” – ნანა წითელაშვილი;
“ტრადიციონალისტები” – ირაკლი მაჭავარიანი;
“ქართული მარში” – გურამ საღარაძე;
“ლელო” – ლევან კობერიძე;
“საქართველოს განვითარების პარტია” – თენგიზ ტყეშელაშვილი;
დამოუკიდებელი – ბიძინა გეგიძე. 
საბურთალო
“ტრიბუნა” – ზურაბ ნიჟარაძე;
“მომავალი საქართველო – ირაკლი ავალიშვილი;
“პატრიოტთა ალიანსი” – კახაბერ ზაგანია;
“მწვანეთა პარტია” – თამაზ ინწკირველი;
“მშრომელთა სოციალისტური პარტია” – მერაბ ხანთაძე;
“რეფორმერი” – მიხეილ კოხრეიძე;
“ქართული არჩევანი” – პაატა დევსურაშვილი;
“გამარჯვებული საქართველო – ირაკლი ოქრუაშვილი;
“სოლიდარობის ალიანსი – ლევან გოგიჩაიშვილი;
“საქართველო” – გიორგი ლილუაშვილი;
“თავისუფალი საქართველო” – როინ ხიჯაკაძე;
“ახალი ძალა” – ალექსანდრე გახარია;
“მოქალაქეები” – ალექსანდრე ელისაშვილი;
“თავისუფალი დემოკრატები” – ვიტალი დარასელია;
“სტრატეგია აღმაშენებელი” – თამარ ჩარკვიანი;
“შეცვალე საქართველო” – იანა კამოზა;
“ქართული ოცნება” – დავით სერგეენკო;
“ქართული იდეა” – ანზორ საკანდელიძე;
“ეროვნულ დემოკრატიული მოძრაობა” – ვახტანგ გვაზავა;
“პროგრესული საქართველო” – ნიკოლოზ ლელუაშვილი;
“საქართველოს ძალოვან ვეტერანთა და პატრიოტთა პოლიტიკური მოძრაობა” – ზაზა ნეფარიძე;
“ქართული მარში” – მიხეილ ჭავჭანიძე;
“ლელო” – ბადრი ჯაფარიძე;
დამოუკიდებელი – თამარ მაყაშვილი.
ისანი
“თეთრები” – ჯუმბერ ბოლღაშვილი;
“ტრიბუნა” – დავით ჭიჭინაძე;
ენმ, “ძალა ერთობაშია” – ხატია დეკანოიძე;
“მწვანეთა პარტია” – ბადრი მანიჟაშვილი;
“რეფორმერი” – გიორგი ავაზაშვილი;
“სოლიდარობის ალიანსი” – კახა ნადირაძე;
“საქართველო” – გოჩა შოშიაშვილი;
“თავისუფალი დემოკრატები” – ედუარდ ელოშვილი;
“სტრატეგია აღმაშენებელი” – გიორგი ვაშაძე;
“შეცვალე საქართველო” – სოფიო დილებაშვილი;
“თავისუფლება – ზვიად გამსახურდიას გზა” – დავით ჩიგოგიძე;
“ქართული ოცნება” – კახა კახიშვილი;
“ქართული იდეა” – ილია ხმალაძე;
“პროგრესული საქართველო” – ნოე გოგიაშვილი;
“ქართული მარში” – ალექსანდრე ჩარგეიშვილი;
“ლელო” – ლანა გალდავა.  
სამგორი
“ტრიბუნა” – ვაჟა ჟვანია;
ენმ, “ძალა ერთობაშია” – ლევან ხაბეიშვილი;
“პატრიოტთა ალიანსი” – გურამ ნიკოლაიშვილი;
“მწვანეთა პარტია” – მანანა ბოჭორიშვილი;
“ქართული არჩევანი – ბეჟან გუნავა;
“სოლიდარობის ალიანსი” – ალექსანდრე რიჟამაძე;
“საქართველო” – გოჩა ხარაული;
“თავისუფალი საქართველო” – ლალი ფერაძე;
“სამართლიანობისთვის” – იოსებ დარსაველიძე;
“შეცვალე საქართველო” – ნუგზარ კელეპტრიშვილი;
“თავისუფლება – ზვიად გამსახურდიას გზა” – გიორგი ხოსიტაშვილი;
“სახალხო პარტია” – ილია მაჭარაშვილი;
“ქართული ოცნება” – სოზარ სუბარი;
“ქართული იდეა” – გურამ ფალავანდიშვილი;
“პროგრესული საქართველო” – კახაბერ მუმლაძე;
“ქართული მარში” – ირაკლი შიხიაშვილი;
“ლელო” – ფიქრია ჩიხრაძე.
დიდუბე-ჩუღურეთი
“ტრიბუნა” – მიხეილ ქავთარაძე;
“მომავალი საქართველო” – დავით ხიზანიშვილი;
“პატრიოტთა ალიანსი” – არჩილ ბენიძე;
“მწვანეთა პარტია” – თამარა ჭიჭინაძე;
“რეფორმერი” – დავით შალუტაშვილი;
“ქართული არჩევაი” – მანანა მოსულიშვილი;
“სოლიდარობის ალიანსი” – გედევან ფოფხაძე;
“საქართველო” – გიორგი ფიცხელაური;
“თავისუფალი საქართველო” – თენგიზ ომანიძე;
“ახალი ძალა” – გიგა გიგაური;
“შეცვალე საქართველო” – გიორგი ოთარაშვილი;
“თავისუფლება – ზვიად გამსახურდიას გზა” – ოთარ ბაღათურია;
“გირჩი” – ზურაბ ჯაფარიძე;
“ქართული ოცნება” – გიორგი ვოლსკი;
“ქართული დასი” – დავით ოსეფაშვილი;
“ქართული მარში” – ცირა ჯავახიშვილილი;
“ლელო” – ლევან სამუშია;
დამოუკიდებელი – ანა დოლიძე;
დამოუკიდებელი – გიორგი ქაჯაია;
დამოუკიდებელი – დიმიტრი ლორთქიფანიძე.
ნაძალადევი
“ტრიბუნა” – ლია მუხაშავრია;
“პატრიოტთა ალიანსი” – ირმა ინაშვილი;
“მწვანეთა პარტია” – გურამ ნიკოლეიშვილი;
“ლეიბორისტული პარტია” – შალვა ნათელაშვილი;
“მშრომელთა სოციალისტური პარტია” – გია ნემსაძე;
“სოლიდარობის ალიანსი” – ზვიად თავაძე;
“საქართველო” – ლალი მაისურაძე;
“თავისუფალი საქართველო” – გულადი ყრუაშვილი;
“ახალი ძალა” – ალექსანდრე ბარდაძე;
“შეცვალე საქართველო” – დარეჯან გაგნიძე;
“ქართული ოცნება” – მიხეილ ყაველაშვილი;
“ქართული იდეა” – პაატა გოგშელიძე;
“ქართული დასი” – მარიამ სულაძე;
“პროგრესული საქართველო” – გაიოზ ჩარკვიანი;
“საქართველოს ძალოვან ვეტერანთა და პატრიოტთა პოლიტიკური მოძრაობა” – დავით გოგიტაშვილი;
“ქართული მარში” – გიორგი გიგაური;
“ლელო” – ნიკოლოზ ჩერქეზიშვილი;
დამოუკიდებელი – ირაკლი გუჯაბიძე.
გლდანი
ენმ, “ძალა ერთობაშია” – ნიკანორ მელია;
“თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის” – რომან ფალელაშვილი;
“პატრიოტთა ალიანსი” – მერაბ ჭიქაშვილი;
“მწვანეთა პარტია” – მერაბ შარაბიძე;
“რეფორმერი” – ხატია ქობალია;
“სოლიდარობის ალიანსი” – ლაშა გიორგაძე;
“საქართველო” – გოდერძი ლომთათიძე;
“ახალი ძალა” – შოთა მაჭარაშვილი;
“სამართლიანობისთვის” – ნუგზარ ლომიშვილი;
“შეცვალე საქართველო” – სალომე მეგრელიშვილი;
“ქართული ოცენება” – ლევან კობიაშვილი;
“ქართული იდეა” – ალექსანდრე რაზმაძე;
“კონსერვატიული პარტია” – გრიგოლ ბენიძე;
“პროგრესეული საქართველო” – კახაბერ კალაშოვი;
“საქართველოს ძალოვან ვეტერანთა და პატრიოტთა პოლიტიკური მოძრაობა” – ზვიად ტომარაძე;
“ქართული მარში” – კახაბერ კობახიძე;
“ლელო” – გიგლა მიქაუტაძე.

მაჟორიტარობის კანდიდატები რეგიონებში

ინტერაქტიული რუკის გამოსაყენებლად მიიტანეთ კურსორი სასურველ ოლქთან და გაეცანით მაჟორიტარობის კანდიდატების სიას, ან ჩამოშალეთ სასურველი ოლქის კანდიდატების სია შესაბამის დასახელებაზე დაკლიკვით.

გურჯაანი, საგარეჯო, დედოფლისწყარო, სიღნაღი
 “ევროპული საქართველო” – გიორგი ღვინიაშვილი;
“ტრიბუნა” – ივანე დათუაშვილი;
ენმ, “ძალა ერთობაშია” – ლევან ბეჟაშვილი;
“მომავალი საქართველო” – ვახუშტი ქიზიყურაშვილი;
“თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის” – ნუგზარ ჭიაბერაშვილი;
“პატრიოტთა ალიანსი” – სოსლან გარსევანიშვილი;
“მწვანეთა პარტია” – დავით ცხვარიაშვილი;
“მშრომელთა სოციალისტური პარტია” – ამირან ლუაშვილი;
“სოლიდარობის ალიანსი”  – ელენე ქურთიაშვილი;
“საქართველო” –  თამარ ფხოველიშვილი;
“თავისუფალი საქართველო” – მალხაზ ფილაური;
“თავისუფალი დემოკრატები” – დავით ჭუნიაშვილი;>
“ქართული ფესვები” – ია გოდერძიშვილი;
“შეცვალე საქართველო” – ირაკლი კოკილაშვილი;
“ქართული ოცნება” – დავით სონღულაშვილი;
“ქართული იდეა” – გიორგი მახარაშვილი;
“პროგრესული საქართველო” – ალექსი კობაიძე;
“ქართული მარში” – ალექსი არაბული;
“ლელო” – ეკატერინე ქვლივიძე.
თელავი, ახმეტია, ყვარელი, ლაგოდეხი
 “ევროპული საქართველო” – ზურაბ ჭიაბერაშვილი;
ენმ, “ძალა ერთობაშია” – გიორგი ბოტკოველი;
“პატრიოტთა ალიანსი” – იოსებ პარწიკანაშვილი;
“ლეიბორისტული პარტია” – ნიკოლოზ ვარდოშვილი;
“ბეჟან გუნავა – ქართული არჩევანი” – გიორგი ჯავახიშვილი;
“საქართველო” – ლალი ბუნტური;
“თავისუფალი საქართველო” – მაია წერეთელი;
“ახალი ძალა” – მიხეილ ჯანეზაშვილი;
“ქართული ფესვები” – გიორგი სულხანიშვილი;
„შეცვალე საქართველო” – ზიზი გაგნიძე;
“ქართული ოცნება” – ირაკლი ქადაგიშვილი;
“ქართული იდეა” – ალექსანდრე ფალავანდიშვილი;
“ქართული დასი” – ლეილა ხარაიშვილი;
“პროგრესული საქართველო” – ვლადიმერ გურჯიძე;
„საქართველოს ძალოვან ვეტერანთა და პატრიოტთა პოლიტიკური მოძრაობა” – ემზარ ქვარიანი;
“ქართული მარში” – თენგიზ ქეთელაური;
“ლელო” – ირაკლი ტალახაძე.
მცხეთა, დუშეთი, თიანეთი, ყაზბეგი
 “ტრიბუნა” – ვაჟა ჩოხელი;
ენმ, “ძალა ერთობაშია” – ცეზარ ჩოჩელი;
“თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის” – თამაზ მეჭიაური;
“პატრიოტთა ალიანსი” – იოსებ შატბერაშვილი;
“ლეიბორისტული პარტია” – ბექა ნათელაშვილი;
“რეფორმერი” – ბაკური ბუჩუკური;
“საქართველო” – დენიზა სუმბაძე;
“თავისუფალი საქართველო” – გიორგი აბჟანდაძე;
“თავისუფალი დეოკრატები” – ვახტანგ მარტოლეკი;
“ეკა ბესელია სამართლიანობისთვის” – ეკა ბესელია;
“შეცვალე საქართველო” – ვახტანგ იმერლიშვილი;
“ქართული ოცნება” – შალვა კერესელიძე;
“ქართული იდეა” – ბადრი დავითური;
“ქართული მარში” – გიორგი ლაფანაშვილი;
“ლელო” – მალხაზ ვახტანგაშვილი.
რუსთავი, გარდაბნის ნაწილი
 “თეთრები” – ლაურა ნიჟარაძე;
“ევროპული საქართველო” – ირმა ნადირაშვილი;
ენმ, “ძალა ერთობაშია” – დავით კირკიტაძე;
“პატრიოტთა ალიანსი” – პაატა ჯიბლაძე;
“ლეიბორისტული პარტია” – მიხეილ ქუმსიშვილი;
“ქართული არჩევანი” – შორენა მამალაშვილი;
“სოლიდარობის ალიანსი” – ილია ლობჟანიძე;
“საქართველო” – გიორგი მაისურაძე;
“თავისუფალი საქართველო” – ლაშა მაჭარაშვილი;
“ქართული ფესვები” – ბესიკ ჩუბინიძე;
“შეცვალე საქართველო” – ეკატერინე ოქროცვარიძე;
“თავისუფლება – ზვიად გამსახურდიას გზა” – მალხაზ გორგასლიძე;
“გირჩი” – ვახტანგ მეგრელიშვილი;
“ქართული ოცნება” – ნინო ლაცაბიძე;
“ქართული იდეა” – ზაზა მარგველიანი;
“პროგრესული საქართველო” – ალექსანდრე კობაიძე;
“ქართული მარში” – დავით სუარიშვილი;
“ლელო” – გრიგოლ გეგელია;
დამოუკიდებელი – გელა ნაკაშიძე. 
მარნეული, გარდაბნის ნაწილი
 “ევროპული საქართველო” – აკმედ იმამკულიევი;
“ტრიბუნა” – აშოტ მურადიანი;
ენმ “ძალა ერთობაშია” – აზერ სულეიმანოვი;
“პატრიოტთა ალიანსი” – მახირ იუსუბოვი;
“ლეიბორისტული პარტია” – ალი ბადიროვი;
“სოლიდარობის ალიანსი” – თამარ ჭონიშვილი;
“საქართველო” – გიულსაფა აივაზოვა;
“თავისუფალი საქართველო” – ნატალია გელაზონია;
“შეცვალე საქართველო” – ავთანდილ ოქროცვარიძე;
“ქართული ოცნება” – ზაურ დარგალი;
“ქართული იდეა” – ოლეგი დევაძე;
“პროგრესული საქართველო” –  გაჯარ გუსეინოვი;
“ქართული მარში” – იპანდიარ ქარიმოვი;
“ლელო” – მურად მუდაროვი. 
ბოლნისი, დმანისი, თეთრიწყარო, წალკა
ენმ, “ძალა ერთობაშია” – კახაბერ ოქრიაშვილი;
“პატრიოტთა ალიანსი” – მაია ცაბუტაშვილი;
“ლეიბორისტული პარტია” – თემურ წიკლაური;
“ბეჟან გუნავა – ქართული არჩევანი” – გიორგი შავრეშიანი;
“სოლიდარობის ალიანსი” – ამირან კორტი;
“საქართველო” – ვიქტორ კუსიანი;
“თავისუფალი საქართველო” – დარეჯან პეტრიაშვილი;
“თავისუფალი დემოკრატები” – გურამ ფადარაშვილი;
“შეცვალე საქართველო” – ქეთევან ყანდაშვილი;
“ქართული ოცნება” – გოგი მეშველიანი;
“პროგრესული საქართვეო” – რობერტ გვარლიანი;
“ქართული მარში” – მამუკა ცოქური;
“ლელო” – გიორგი ჭელიძე. 
კასპი, გორი
“ევროპული საქართველო” – ლევან თარხნიშვილი;
ენმ, “ძალა ერთობაშია” – ბადრი ბასიშვილი;
“პატრიოტთა ალიანსი” – კობა მაზანაშვილი;
“გამარჯვებული საქართველო” – ირაკლი ოქრუაშვილი;
“სოლიდარობის ალიანსი” – ემზარ საბანაძე;
“საქართველო” – იოსებ ვარდანიძე;
“თავისუფალი საქართველო” – ნანა აღორძინება;
“შეცვალე საქართველო” – მარიამ ხორგუაშვილი;
“თავისუფლება – ზვიად გამსახურდიას გზა” – ზაზა მეზვრიშვილი;
“სახალხო პარტია” – ბესიკ ბოგველი;
“ქართული ოცნება” – გიორგი ხოჯევანიშვილი;
“ქართული იდეა” – ალექსანდე ვაშაყმაძე;
“ლელო” – პაპუნა კობერიძე. 
ხაშური, ქარელი
“ნინო ბურჯანაძე – დემოკრატიული მოძრაობა” – ალექსი ჩხიკვაძე;
ენმ, “ძალა ერთობაშია” – ნატო ჩხეიძე;
“თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის” – თამაზ ჩადუნელი;
“პატრიოტთა ალიანსი” – ელიბო პატურაშვილი;
“გამარჯვებული საქართველო” – გურამ ჩალაგაშვილი;
“სოლიდარობის ალიანსი” – ბესიკ ბუთურიშვილი;
“საქართველო” – ირინა ცაავა;
“თავისუფალი საქართველო” – ხათუნა გელაშვილი;
“შეცვალე საქართველო” – მერაბ ზურაბაშვილი;
“თავისუფლება – ზვიად გამსახურდიას გზა” – პაატა შუბითიძე;
“გირჩი” ნიკა მოსიაშვილი;
“ქართული ოცნება” – ზაალ დუგლაძე;
“ქართული იდეა” – ლევან ქველაძე;
“ეროვნულ დემოკრატიული მოძრაობა” – დიმიტრი ღონღაძე;
“საქართველოს ძალოვან ვეტერანთა და პატრიოტთა ოძრაობა” – რატი სულაძე;
“ქართული მარში” – ზვიად გელაშვილი;
“ლელო” – კახა კოჟორიძე. 
ახალციხე, ბორჯომი, ადიგენი, ასპინძა
“ევროპული საქართველო” – ზურაბ ჩილინგარაშვილი;
“ტრიბუნა” – გელა კვარაცხელია;
ენმ, “ძალა ერთობაშია” – ვაჟა ჩიტაშვილი;
“პატრიოტთა ალიანსი” – დავით გოგიჩაიშვილი;
“ლეიბორისტული პარტია” – გიორგი ჩიტაური;
“ქართული არჩევანი” – მირზა ჯიქია;
“სოლიდარობის ალიანსი” – ბესარიონ ფოფხაძე;
“საქართველო” – რამაზ გელაშვილი;
“თავისუფალი საქართველო” – გოდერძი კუბლაშვილი;
“შეცვალე საქართველო” – მარიამ ჭრელაშვილი;
“თავისუფლება – ზვიად გამსახურდიას გზა” – ზურაბ ხუციშვილი;
“ქართული ოცნება” – ანტონ ობოლაშვილი;
“ქართული მარში” – ოლეგი სანდროშვილი;
“ლელო” – იზოლდა ლომიძე. 
ახალქალაქი, ნინოწმინდა
“ევროპული საქართველო” – არსენ კარაპეტიან;
ენმ, “ძალა ერთობაშია” – მელიქ რაისიან;
“პატრიოტთა ალიანსი” – არტეშ ჰაკობიან;
“ქართული არჩევანი” – დიანა არუთუნიან;
“საქართველო” – მიხეილ შიოშვილი;
“თავისუფალი საქართველო” – ამირან ჭაღალიძე;
“შეცვალზე საქართველო” – ელზა გრიგორიანი;
“ქართული ოცნება” – სამველ მანუკიან;
დამოუკიდებელი – ენზელ მკოიანი. 
ამბროლაური, ონი, ცაგერი, ლენტეხი, მესტია
“თეთრები” – იური ბელაშვილი;
“ევროპული საქართველო” – გოჩა გურგუჩიანი;
ენმ, “ძალა ერთობაშია” – დილარ ხაბულიანი;
“პატრიოტთა ალიანსი” – ერეკლე საღლიანი;
“ქართული არჩევანი” – გიორგი ზურაბიანი;
“თავისუფალი საქართველო” – პაატა მაცაბერიძე;
“შეცვალე საქართველო” – მარია არსენაშვილი;
“ქართული ოცნება” – გოჩა ენუქიძე;
“ლელო” – სოსო ლიპარტელიანი. 
საჩხერე, ჭიათურა, ხარაგაული
 “ევროპული საქართველო” – სერგო რატიანი;
“ენმ, ძალა ერთობაშია” – გიორგი კაპანაძე;
“პატრიოტთა ალიანსი” – გიორგი კასრაძე;
“ქართული არცევანი” – როინ გელაშვილი;
“სოლიდარობის ალიანსი” – ნინო ბრეგვაძე;
“საქართველო” – გიორგი ვაჭარაძე;
“თავისუფალი საქართველო” – როსტომ ცარციძე;
“შეცვალე საქართველო” – ალექსანდრე გაგნიძე;
“ქართული ოცნება” – პაატა კვიჟინაძე;
“ქართული იდეა” – ზინა გველესიანი;
“ლელო” – ანი მიროტაძე. 
ტყიბული, თერჯოლა, ზესტაფონი, ბაღდათი
 “ევროპული საქართველო” – გიორგი წერეთელი;
ენმ, “ძალა ერთობაშია” – კახა გეწაძე;
“თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის” – გელა ჩივაძე;
“პატრიოტთა ალიანსი” – ოთარ შაორშაძე;
“ლეიბორისტული პარტია” – სამსონ გუგავა;
“მშრომელთა სოციალისტური პარტია” – ნოდარ ებანოიძე;
“ქართული არჩევანი” – თემურ გოგსაძე;
“სოლიდარობის ალიანსი” – დავით შალამბერიძე;
“საქართველო” – ლაშა ლილუაშვილი;
“თავისუფალი საქართველო” – მურმან ნებიერიძე;
“ახალი ძალა” – გიორგი გვენეტაძე;
“მოქალაქეები” – დავით გიორგაძე;
“შეცვალე საქართველო” – მერაბ გიორგობიანი;
“ქართული ოცნება” – ბეჟან წაქაძე;
“ქართული იდეა” – გიორგი ქუჩიშვილი;
“პროგრესული საქართველო” – ნინო მეფარიშვილი;
“საქართველოს ძალოვან ვეტერანთა და პატრიოტთა პოლიტიკური მოძრაობა” – გიგა გაბრიჭიძე;
“ქართული მარში” – ანზორ ფორჩხიძე;
“ლელო” – ანა ბიბილაშვილი. 
სამტრედია, წყალტუბო, ვანი, ხონი
 “ევროპული საქართველო” – აკაკი ბობოხიძე;
ენმ, “ძალა ერთობაშია” – ნანა ჟორჟოლიანი;
“პატრიოტთა ალიანსი” – ირაკლი კობრავა;
“ქართული არჩევანი” – იოსებ ჩიხლაძე;
“სოლიდარობის ალიანსი” – ალექსანდრე ჩიქოვანი;
“საქართველო” – მაკა გრიგოლია;
“თავისუფალი საქართველო” – გიორგი წულაია;
“მოქალაქეები” – ინდიკო ბერძენაძე;
“შეცვალე საქართველო” – მანანა ხელაძე;
“თავისუფლება ზვიად გამსახურდიას გზა” – ირაკლი გაგნიძე;
“ქართული ოცნება” – გივი ჭიჭინაძე;
“ქართული იდეა” – ზურაბ მესხი;
“კონსერვატიული პარტია” – კობა ძიძიგური;
“ქართული მარში” – ნანა ცაგურია;
“ლელო” – თორნიკე ართქმელაძე. 
ქუთაისი
 “თეთრები” – თეიმურაზ შაშიაშვილი;
“ევროპული საქართველო” – ოთარ კახიძე;
“ტრიბუნა” – ლაშა არსენიძე;
“ენმ, “ძალა ერთობაშია” – გრიგოლ ვაშაძე;
“პატრიოტთა ალიანსი” – ნონა ასათიანი;
“მწვანეთა პარტია” – სოფიო იმედაძე;
“ქართული არჩევანი” – მელანო შავგულიძე;
“სოლიდარობის ალიანსი” – თორნიკე მარჯანიშვილი;
“საქართველო” – ალექსი გეჯაძე;
“თავისუფალი საქართველო” – ელგუჯა ხიშტოვანი;
“ახალი ძალა” – ნიკა ქურციკიძე;
“მოქალაქეები” – იოსებ ჯენჭაძე;
“ქართული ფესვები” – ნათელა ჯიმშელეიშვილი;
“შეცვალე საქართველო” – თამარ ჯინჭველაძე;
“თავისუფლება – ზვიად გამსახურდიას გზა” – დიმიტრი ხმალაძე;
“ქართული ოცნება” – ზაზა ლომინაძე;
“ქართული იდეა” – რამინ აბესაძე;
“კონსერვატიული პარტია” – თეა ერგემლიძე;
“პროგრესული საქართვლეო” – ირინა საღინაძე;
“ქართული მარში” – ერმილე ნემსაძე;
“ლელო” – ანა ნაცვლიშვილი;
“საქართველოს განვითარების პარტია” – გიორგი პატარიძე. 
ოზურგეთი, ლანჩხუთი, ჩოხატაური
 “ევროპული საქართველო” – ხათუნა გოგორიშვილი;
ენმ, “ძალა ერთობაშია” – მანუჩარ კვირკველია;
“პატრიოტთა ალიანსი” – შოთა გოგიბერიძე;
“ლეიბორისტული პარტია” – დავით მამალაძე;
“სოლიდარობის ალიანსი” – ნინო შეწირული-გობრონიძე;
“მოქალაქეები” – ოთარ ქერქაძე;
“სამართლიანობისთვის” – ნინო ორაგველიძე;
“შეცვალე საქართველო” – მაკა მგალობლიშვილი;
“გირჩი” – ვახტანგ ზენაიშვილი;
“ქართული ოცნება” – ვასილ ჩიგოგიძე;
“ქართული იდეა” – ლაშა ხეცურიანი;
“ქართული მარში” – რამაზ ზოიძე;
“ლელო” – გიორგი სიორიძე;
დამოუკიდებელი – გოჩა ძმისტარიშვილი. 
წალენჯიხა, ჩხოროწყუ, მარტვილი, აბაშა
 “ევროპული საქართველო” – ლელა ქებურია;
ენმ, “ძალა ერთობაშია” – როლანდ ფიფია;
“პატრიოტთა ალიანსი” – ვიქტორ ცაავა;
“ლეიბორისტული პარტია” – მამუკა ხორავა;
“სოლიდარობის ალიანსი” – ნინო გულუა;
“თავისუფალი საქართელო” – გოჩა ბახია;
“შეცვალე საქართველო” – ნოდარ გაგნიძე;
“ქართული ოცნება” – ალექსანდრე მოწერელია;
“საქართველოს ძალოვან ვეტერანთა და პატრიოტთა პოლიტიკური მოძრაობა” – როინ ნაჭყებია;
“ქართული მარში” – კახაბერ თოფურიძე;
“ლელო” – თამარ ბელქანია. 
ფოთი, ხობი, სენაკი
 დამოუკიდებელი – აპოლონ გურჩავა;
“ევროპული საქართველო” – გიორგი ბოკერია;
ენმ, “ძალა ერთობაშია” – მურთაზ ხოდელავა;
“პატრიოტთა ალიანსი” – თეიმურაზ ფაჩულია;
“ქართული არჩევანი” – ლევან მარტიაშვილი;
“სოლიდარობის ალიანსი” – ირაკლი ბერაია;
“საქართველო” – დავით დავითაია;
“თავისუფალი საქართველო” – თამარ ფაჩულია;
“შეცვალე საქართველო” – მზია თამაზაშვილი;
“გირჩი” – ბორის ყურუა;
“ქართული ოცნება” – ირაკლი ხახუბია;
“ქართული იდეა” – გიორგი გახოკიძე;
“კონსერვატიული პარტია” – თეიმურაზ წურწუმია;
“პროგრესული საქართველო” – ზაალ დავითაია;
“ლელო” – გიორგი ბარამია;
დამოუკიდებელი – დათო სარსანია. 
ზუგდიდი
 “ევროპული საქართველო” – გიორგი უგულავა;
“ტრიბუნა” – ვაჟა კიტია;
ენმ, “ძალა ერთობაშია” – მალხაზ ჯალაღონია;
“პატრიოტთა ალიანსი” – ოთარ ჭითანავა;
“სოლიდარობის ალიანსი” – ჯამბულ ნაჭყებია;
“საქართველო” – სოფიო დანელია;
“თავისუფალი საქართველო” – ზურაბ ჯინჯოლავა;
“ახალი ძალა” – ზვიად ვეკუა;
“შეცვალე საქართველო” – ნინო კუხაშვილი;
“ქართული ოცნება” – ირაკლი ჩიქოვანი;
“ზვიადის გზა” – რამაზ ჩაჩიბაია;
“ქართული იდეა” – დავით არდია;
“კონსერვატიული პარტია” – გიორგი მორგოშია;
“ქართული მარში” – გიორი გაბედავა;
“ლელო” – ალექსანდრე ახვლედიანი. 
ბათუმი
 “ევროპული საქართველო” – არმაზ ახვლედიანი;
ენმ, “ძალა ერთობაშია” – ლევან ვარშალომიძე;
“პატრიოტთა ალიანსი” – ზურაბ გაბაიძე;
“მწვანეთა პარტია” – რამაზ ადაძე;
“ლეიბორისტული პარტია”  – ტარიელ კალანდარიშვილი;
“რეფორმერი” – ჯეირან ოქროპირიძე;
“ქართული არჩევანი” – მადონა შაინიძე;
“გამარჯვებული საქართველო” – იზა სურმანიძე;
“სოლიდარობის ალიანსი” – მარიამ ჯაში;
“საქართველო” – ზურაბ ჯორბენაძე;
“ახალი ძალა” – ლაზარე ზაქარიაძე;
“მოქალაქეები” – გენრი დოლიძე;
“ქართული ფესვები” – ვახტანგ კახიძე;
“შეცვალე საქართველო” – ირაკლი ქორელი;
“გირჩი” – იაგო ხვიჩია;
“ქართული ოცნება” – რესან კონცელიძე;
“ქართული იდეა” – ტარიელ მახარაძე;
“ეროვნულ დემოკრატიული მოძრაობა” – რამაზ ფევაძე;
“კონსერვატიული პარტია” – ნატალია ძიძიგური;
“ქართული მარში” – თემურ მახარაძე:
“ლელო” – ირაკლი კუპრაძე. 
ქობულეთი
 “ევროპული საქართველო” – ირინე აფხაზავა;
“დემოკრატიული მოძრაობა” – ხვიჩა გამარჯობაძე;
ენმ, “ძალა ერთობაშია” – ბონდო თედორაძე;
“პატრიოტთა ალიანსი” –  ამირან ტაკიძე;
“ლეიბორისტული პარტია” – მირიან ბერაძე;
“ქართული არჩევანი” – ნათია შაქარიშვილი;
“სოლიდარობის ალიანსი” – ზვიად კვაჭანტირაძე;
“საქართველო” – ალექსი ბახოლდინი;
“თავისუფალი საქართველო” – ირმა ოქროპირიძე;
“შეცვალე საქართველო” – ნანა კოკილაშვილი;
“ქართული ოცნება” – ზაალ მიქელაძე;
“ქართული იდეა” – დავით ცენტერაძე;
“პროგრესული საქართველო” – ლაურა ტაკიძე;
“საქართველოს ძალოვან ვეტერანთა და პატრიოტთა პოლიტიკური მოძრაობა” – ჯუმბერ ანანიძე;
“ქართული მარში” – თენგიზ ჯაფარიძე;
“ლელო” – პაატა ცივაძე. 
ხელვაჩაური, ქედა, შუახევი, ხულო
 “ევროპული საქართველო” – ტარიელ ნაკაიძე;
“ტრიბუნა” – ზვიად კვირიკაძე;
ენმ, “ძალა ერთობაშია” – მიშა ბოლქვაძე;
“მომავალი საქართველო” – ნუკრი ბასილაძე;
“პატრიოტთა ალიანსი” – ზორბეგ ბერიძე;
“მწვანეთა პარტია” – ნინო ბოლქვაძე;
“ქართული არჩევანი” – ბადრი შანიძე;
“გამარჯვებული საქართველო” – ოთარ შანიძე;
“სოლიდარობის ალიანსი” ამირან მალაყმაძე;
“საქართველო” – ქეთინო გეჯაძე;
“თავისუფალი საქართველო” – დალი ტაკიძე;
მოქალაქეები” – გიორგი გაბაიძე;
“ქართული ფესვები” – ზურაბ ცინცქილაძე;
“შეცვალე საქართგველო” – ეკატერინე იარღანაშვილი;
“ქართული ოცნება” – ანზორ ბოლქვაძე;
“ქართული იდეა” – გურამ გოგიტიძე;
“ქართული მარში” – ნაბი დოლიძე;
“ლელო” – ჯამბულ ხოზრევანიძე. 
ნეტგაზეთის მასალების სხვა გამოცემებში გადაბეჭდვის წესი
ავტორი
მარიამ ბოგვერაძე არის "ნეტგაზეთის" რეპორტიორი 2016 წლიდან.