ნეტგაზეთი | ცესკოს წინასწარი მონაცემებით, 50–დან 48 ოლქში ქართული ოცნების კანდიდატებმა გაიმარჯვეს ცესკოს წინასწარი მონაცემებით, 50–დან 48 ოლქში ქართული ოცნების კანდიდატებმა გაიმარჯვეს – Netgazeti

ცესკოს წინასწარი მონაცემებით, 50–დან 48 ოლქში ქართული ოცნების კანდიდატებმა გაიმარჯვეს

ცესკოს წინასწარი მონაცემებით, არჩევნების მეორე ტურში, 50 მაჟორიტარული ოლქიდან “ქართული ოცნების” კანდიდატებმა 48 ოლქში გაიმარჯვეს.  მთაწმინდის #1 ოლქში დამოუკიდებელი კანდიდატი სალომე ზურაბიშვილი იმარჯვებს, თუმცა ამ ოლქში ხელისუფლებამ სწორედ ამ კანდიდატს გამოუცხადა მხარდაჭერა. სახელისუფლებო კანდიდატს – ვალერი გელაშვილს მრეწველების წარმომადგენელმა – სიმონ ნოზაძემ მოუგო ხაშურში.

ცესკოს წინასწარი შედეგები ასეთია:

მთაწმინდის #1 ოლქი

სალომე ზურაბიშვილი, დამოუკიდებელი კანდიდატი – 70,41%

ნიკოლოზ რურუა, ენმ – 29.59%

ვაკის #2 ოლქი

ბიძინა გეგიძე, ქართული ოცნება – 74.83%

ელენე ხოშტარია, ენმ – 25.17%

საბურთალოს #6 ოლქი

ლევან გოგიჩაიშვილი, ქართული ოცნება – 79.4%

სევდია უგრეხელიძე, ენმ – 20.6%

კრწანისის #7 ოლქი

ბექა ოდიშარია, ქართული ოცნება – 73.83%

ირაკლი აბესაძე, ენმ – 26.17%

ისნის #8 ოლქი

ირაკლი აბუსერიძე, ქართული ოცნება – 75.19%

გიორგი ონიანი, ენმ – 24.81%

ისნის #9 ოლქი

დავით ჭიჭინაძე, ქართული ოცნება – 75.71%

ბესიკ კვიციანი, ენმ – 24.29%

ისნის #10 ოლქი

ბექა ნაცვლიშვილი, ქართული ოცნება – 71.55%

ზაზა კედელაშვილი, ენმ – 28.45%

სამგორის #11 ოლქი

გიორგი მოსიძე, ქართული ოცნება – 73.19%

ირაკლი ნადირაძე, ენმ – 26.81%

სამგორის #12 ოლქი

მარიამ ჯაში, ქართული ოცნება – 73.06%

დათო ჟღენტი, ენმ – 26.94%

სამგორის #13 ოლქი

შოთა ხაბარელი, ქართული ოცნება – 73.3%

გიორგი ხახნელიძე – 26.7

დიდუბის #15 ოლქი

ზაზა პაპუაშვილი, ქართული ოცნება – 76.41%

დავით ნაფეტვარიძე, ენმ – 23.59%

დიდუბის #16 ოლქი

ივლიანე წულაია, ქართული ოცნება – 76.42%

ირაკლი დვალი, ენმ – 23.58%

ნაძალადევის #17 ოლქი

სოფიო კილაძე, ქართული ოცნება – 77.59%

მურმან თხელიძე, ენმ – 22.41%

ნაძალადევის #18 ოლქი

მიხეილ ყაველაშვილი, ქართული ოცნება – 73.45%

მამუკა გუგეშაშვილი, ენმ – 26.45%

ნაძალადევის #19 ოლქი

ზაზა გაბუნია, ქართული ოცნება – 70.77%

ლერი დემეტრაშვილი, ენმ – 29.23%

გლდანის #20 ოლქი

კობა კობალაძე, ქართული ოცნება – 71.34%

ალექსანდრე ჩაფიჩაძე, ენმ – 28.66%

გლდანის #21 ოლქი

ლევან კობიაშვილი, ქართული ოცნება – 70.87%

სერგო რატიანი, ენმ – 29.13%

გლდანის #22 ოლქი

ლევან კობერიძე, ქართული ოცნება – 73.1%

გიორგი ბარამიძე, ენმ – 26.9%

საგარეჯოს #23 ოლქი

რომან მუჩიაშვილი, ქართული ოცნება – 77.94%

ზურაბ ჭიაბერაშვილი, ენმ – 22.06%

გურჯაანის #24 ოლქი

დავით სონღულაშვილი, ქართული ოცნება – 79.66%

გიორგი ღვინიაშვილი, ენმ – 20.34%

ლაგოდეხი–ყვარლის #26 ოლქი

გურამ მაჭარაშვილი, ქართული ოცნება – 74.46%

გურამ კაკალაშვილი, ენმ – 25.54%

თელავი–ყვარლის #26 ოლქი

ირაკლი სესიაშვილი, ქართული ოცნება – 70.48%

გიორგი ბოტკოველი, ენმ – 29.52%

ახმეტის #28 ოლქი

გელა სამხარაული, ქართული ოცნება – 72.63%

შაქრო ტერტერაშვილი, ენმ – 27.37%

რუსთავის #29 ოლქი

პაატა მხეიძე, ქართული ოცნება – 72.71%

მამუკა ჩიქოვანი, ენმ – 27.29%

რუსთავის #30 ოლქი

გიორგი ბეგაძე, ქართული ოცნება – 69.21%

დავით კირკიტაძე, ენმ – 30.79%

მარნეულის #36 ოლქი

თამაზ ნავერიანი, ქართული ოცნება – 70.08%

აკმამედ იმამკულიევი, ენმ – 29.92%

მცხეთის #37 ოლქი

დიმიტრი ხუნდაძე, ქართული ოცნება – 50.58%

ცეზარ ჩოჩელი, დამოუკიდებელი კანდიდატი – 49.52%

კასპის #39 ოლქი

ირაკლი მეზურნიშვილი, ქართული ოცნება – 76.1%

ნუგზარ ნონიაშვილი, ენმ – 23.9%

გორის #41 ოლქი

იოსებ მაკრახიძე, ქართული ოცნება – 85.01%

ირაკლი ალასანია, თავისუფალი დემოკრატები – 15.99% (მოხსნა თავად კანდიდატურა)

გორის #42 ოლქი

თენგიზ ხუბულური, ქართული ოცნება – 75.55%

ბადრი ბასიშვილი, ენმ – 24.45%

ხაშურის #43 ოლქი

ვალერი გელაშვილი, ქართული ოცნება – 37.33%

სიმონ ნოზაძე, მრეწველები – 62.67%

ახალციხე–ადიგენის #44 ოლქი

გიორგი კოპაძე, ქართული ოცნება – 72.68%

ვაჟა ჩიტაშვილი, ენმ – 27.32%

ქუთაისის #47 ოლქი

გენადი მარგველაშვილი, ქართული ოცნება – 69.31%

გიორგი თევდორაძე, ენმ – 30.69%

ქუთაისის #48 ოლქი

დიმიტრი მხეიძე, ქართული ოცნება – 74.69%

აკაკი ბობოხიძე, ენმ – 25.31%

ქუთაისის #49 ოლქი

კობა ნარჩემაშვილი, ქართული ოცნება – 68.26%

გიგი წერეთელი, ენმ – 31.74%

ბაღდათი–ხარაგაულის #51 ოლქი

კობა ლურსმანაშვილი, ქართული ოცნება – 72.32%

გიორგი რობაქიძე, ენმ – 27.68%

ზესტაფონის #52 ოლქი

შალვა კიკნაველიძე, ქართული ოცნება – 78.53%

ბეჟან ბუცხრიკიძე, ენმ – 21.47%

ჭიათურის #56 ოლქი

სულხან მახათაძე, ქართული ოცნება – 63.95%

თეიმურაზ გაფრინდაშვილი, თავისუფალი დემოკრატები – 36.05%

ლანჩხუთი–ჩოხატაური #60 ოლქი

ნინო წილოსანი, ქართული ოცნება – 74.77%

აკაკი ჩხაიძე, დამოუკიდებელი კანდიდატი – 25.23%

ფოთის #61 ოლქი

ირაკლი ხახუბია, ქართული ოცნება – 75.58%

ბექა ბასილაია, ენმ – 24.42%

სენაკის #63 ოლქი

ირაკლი ბერაია, ქართული ოცნება – 75.66%

კობა ნაყოფია, ენმ – 24.34%

ხობის #64 ოლქი

ირაკლი ბერაია, ქართული ოცნება – 72.07%

მამუკა ჭოხონელიძე, ენმ – 27.93%

ზუგდიდის #65 ოლქი

მერაბ ქვარაია, ქართული ოცნება – 71.48%

ლევან კონჯარია, ენმ – 28.52%

ზუგდიდის #66 ოლქი

ედიშერ თოლორაია, ქართული ოცნება – 86.82%

სანდრა რულოვსი, ენმ – 13.18% (მოხსნა საკუთარი კანდიდატურა)

წალენჯიხა–ჩხოროწყუს #67 ოლქი

გოგა გულორდავა, ქართული ოცნება – 68.14%

ლევან ქარდავა, ენმ – 31.86%

ბათუმის #68 ოლქი

ფატი ხალვაში, ქართული ოცნება – 68.37%

მირდატ ქამადაძე, ენმ – 31.63%

ბათუმის #69 ოლქი

ლევან ბეჟანიძე, ქართული ოცნება – 67.92%

გიორგი კირთაძე, ენმ – 32.08%

ბათუმის #70 ოლქი

მუხრან ვახტანგაძე, ქართული ოცნება – 71.92%

თეიმურაზ დუმბაძე, ენმ – 28.08%

ქობულეთის #71 ოლქი

კობა ნაკაიძე, ქართული ოცნება – 72.64%

ჯანსუღ ჯინჭარაძე, ენმ – 27.36%

ხელვაჩაურის #72 ოლქი

ილია ნაკაშიძე, ქართული ოცნება – 71.07%

მიშა ბოლქვაძე, ენმ – 28.93%

ნეტგაზეთის მასალების სხვა გამოცემებში გადაბეჭდვის წესი
ავტორი