ახალი ამბები | , , , , ,

გაიგე, ვინ არის შენს ქალაქში მერობის კანდიდატი

21 სექტემბერი, 2021 | | 825
გაიგე, ვინ არის შენს ქალაქში მერობის კანდიდატი

2021 წელს საქართველოში ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნები გაიმართება. 2 ოქტომბერს საქართველოს მასშტაბით 64 ოლქში მერობის კანდიდატი უნდა აირჩიონ. აქედან, 5 თვითმმართველი ქალაქის, 59 კი თვითმმართველი თემის მერად.

ამ დროისთვის არჩევნებში მონაწილე ყველა პარტიას უკვე ჰყავს დასახელებული მერობის კანდიდატები სასურველ ქალაქებსა და თემებში.

“ნეტგაზეთი” გთავაზობთ ინფოგრაფიკას, რომელიც საშუალებას მოგცემთ რუკაზე სასურველ თვითმმართველ ქალაქსა თუ ოლქზე დაკლიკებით, გაიგოთ, თუ ვინ იყრის კენჭს მერად თქვენს ოლქში.


თბილისი
”მესამე ძალა” — თამარ კეკენაძე;
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ნიკა მელია;
“პატრიოტთა ალიანსი” — გიორგი ლომია;
“ლელო” — ანა ბიბილაშვილი;
“ლეიბორისტული პარტია” — მიხეილ ქუმსიშვილი;
“საქართველო” — გიორგი ქუთათელაძე;
“მამული” — თეიმურაზ ბობოხიძე;
“გიორგი ლაღიძე - მომავალი საქართველო” — გიორგი ლაღიძე;
“ჩვენი გაერთიანებული საქართველო” — არინზე რიჩარდ ოგბუნუჯუ;
“გახარია - საქართველოსთვის” — გიორგი გახარია;
“მამუკა ტუსკაძე - სოციალური სამართლიანობისთვის” — ქეთევანი ნაკაშიძე;
“მშრომელთა სოციალისტური პარტია” — ევგენი ღვინიაშვილი;
“თავისუფალი საქართველო” — ზაზა ხატიაშვილი;
“ქართული ოცნება” — კახა კალაძე;
“ანა დოლიძე - ხალხისთვის” — ანა დოლიძე;
“გაჩეჩილაძე - მწვანეთა პარტია” — გიორგი გაჩეჩილაძე.

რუსთავი
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — დავით კირკიტაძე;
“ევროპელი დემოკრატები” — ვაჟა ბახტურიძე;
“პატრიოტთა ალიანსი” — თორნიკე არევაძე;
“გახარია - საქართველოსთვის” — ბექა ლილუაშვილი;
“თეთრები” — ელგუჯა ქოჩიაშვილი;
“ქართული ოცნება” — ნინო ლაცაბიძე.

ქუთაისი
“მესამე ძალა” — ანდრო ლოსაბერიძე;
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ხატია დეკანოიძე;
“გახარია - საქართველოსთვის” — გიორგი გოგუაძე;
“თავისუფალი საქართველო” — ირინა საღინაძე;
“ქართული ოცნება” — იოსებ ხახალეიშვილი.

ფოთი
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — გიორგი უგულავა;
“გახარია - საქართველოსთვის” — გიორგი აბსარიძე;
“ქართული ოცნება” — ბექა ვაჭარაძე.

ბათუმი
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — გიორგი კირთაძე;
“პატრიოტთა ალიანსი” — ბონდო გუგულაძე;
“გახარია - საქართველოსთვის” — ირაკლი მიქელაძე;
“მშრომელთა სოციალისტური პარტია” — ანჟელიკა ზახაროვა;
“სახე+” — ედნარ ბაგრატიონი;
“ქართული ოცნება” — არჩილ ჩიქოვანი;
ზურაბ ჯაფარიძე, გირჩი - მეტი თავისუფლება” — გიორგი ფუტკარაძე;
“გაჩეჩილაძე - მწვანეთა პარტია” — რამაზ ადაძე; დამოუკიდებელი კანდიდატი
— გია ხალვაში;
დამოუკიდებელი კანდიდატი — კახაბერ ცისკარიძე.

აბაშა
“ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ნუგზარ წიკლაური
”ლელო” - ვაჟა გაბელაია”გახარია — საქართველოსთვის” — ავთანდილ ბოკუჩავა
”ქართული ოცნება” — გიგა გაბელაია.

ადიგენი
<b>“ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”</b> —  მარეხ დათიაშვილი;<br><b>”ქართული ოცნება”</b> — გოჩა ქიმაძე.

ახალქალაქი
”ევროპული საქართველო” — არსენ კარაპეტიანი;
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — მელიქ რაისიანი;
”ქართული ოცნება” — მელქონ მაკარიან.

ახალციხე
”ევროპული საქართველო” — ზურაბ სადათიერაშვილი;
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” – დავით ბალიაშვილი;
”ლელო” – მანუჩარ ჩაჩანიძე;
”გახარია - საქართველოსთვის” – გიორგი არველაძე;
”თავისუფალი საქართველო” – მიხეილ კეთილაძე;
”ქართული ოცნება” – ირაკლი ლაზარაშვილი.

ახმეტა
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” – ზურაბ ოტიაშვილი;
“ქართული ოცნება” – ალექსი ფიცხელაური.

ამბროლაური
”ევროპული საქართველო” – მაია კაციტაძე;
“ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ელგუჯა გურგენიძე;
“გახარია - საქართველოსთვის” – ფარნაოზ ბაკურაძე;
“ქართული ოცნება” – ზვიად მხეიძე.

ასპინძა
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — გიორგი გიორგაძე;
“ქართული ოცნება” — როსტომ მაგრაქველიძე.

ბაღდათი
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა — გიორგი რობაქიძე;
“გახარია - საქართველოსთვის” — ვლადიმერ ვარძიელი;
“ქართული ოცნება” — კახა ენუქიძე;
დამოუკიდებელი კანდიდატი — ალექსანდე დავითულიანი.

ბოლნისი
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ვახტანგ ჩაგელიშვილი;
“ქართული ოცნება” — დავით შერაზადიშვილი.

ბორჯომი
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — გივი ჯოლბორდი;
“ქართული ოცნება” — ოთარ არბოლიშვილი.

ჭიათურა
”გახარია - საქართველოსთვის” — უსუპი ბიწაძე;
“ქართული ოცნება” — გივი მოდებაძე;
დამოუკიდებელი კანდიდატი — ნოდარ ჩაჩანიძე.

ჩხოროწყუ
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ბადრი ქარჩავა;
“გახარია - საქართველოსთვის” — შენგელი ჯიქია;
“ქართული ოცნება” — დათო გოგუა.

ჩოხატაური
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ნონა სიხარულიძე;
“ლელო” — მალხაზ ჩხიკვაძე;
“გახარია - საქართველოსთვის” — პაატა ბერიშვილი;
“ქართული ოცნება” — დავით შარაძიძე.

დედოფლისწყარო
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — თამაზ კოჭლამაზაშვილი;
“ქართული ოცნება” — ნიკოლოზ ჯანიაშვილი.

დმანისი
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — გიორგი ტატუაშვილი;
“ქართული ოცნება” — კობა მურადაშვილი.

დუშეთი
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ლეონიდე კვირკვეიშვილი;
“გახარია - საქართველოსთვის” — თენგიზ ჟამუტაშვილი;
“ქართული ოცნება” — მანანა ნარიმანიძე.

გარდაბანი
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ბესიკი კახაბრიშვილი;
“პატრიოტთა ალიანსი” — ალექსანდრე ვამლეტი;
“ქართული ოცნება” — დავითი კარგარეთელი.

გორი
“ევროპული საქართველო” — ეთერ ჯალაღანია;
“ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ვასილ მახარაშვილი;
“გახარია - საქართველოსთვის” — კონსტანტინე ანანიაშვილი;
“ქართული ოცნება” — ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი.

გურჯაანი
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — სერგი კაკალაშვილი;
“ქართული ოცნება” — ზურაბ უტიაშვილი.

ქარელი
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ნიკოლოზ ახალკაცი;
“ლელო” — გენადი ჩუტკერაშვილი;
“გახარია - საქართველოსთვის” — ვახტანგ გოგიჩაშვილი;
“თავისუფალი საქართველო” — ზვიად მექვაბიძე;
“ქართული ოცნება” — ზაზა გულიაშვილი.

კასპი
“ევროპული საქართველო” — აკაკი გეჯაძე;
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ნუგზარ ნონიაშვილი;
“გახარია - საქართველოსთვის” — გიორგი ბესტავაშვილი;
“თავისუფალი საქართველო” — შოთა თხილიშვილი;
“ქართული ოცნება” — ვახტანგ მაისურაძე;
“სახალხო პარტია” — ბესიკ ბოგველი.

ყაზბეგი
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — იმედა შიოლაშვილი;
“ლელო” — ვაჟა სეთურიძე;
“გახარია - საქართველოსთვის” — გიორგი გომიაშვილი;
“თამაზ მეჭიაური - ერთიანი საქართველოსთვის” — მანუჩარი დვალიშვილი;
“ქართული ოცნება” — ბაკური ავსაჯანიშვილი;
დამოუკიდებელი კანდიდატი — ხვიჩა წიკლაური.

ქედა
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — რამინ ბერიძე;
“გახარია - საქართველოსთვის” — ელგუჯა ნაკაშიძე;
“ქართული ოცნება” — როლანდი ბერიძე.

ხარაგაული
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — დავით მაღლაფერიძე;
“პატრიოტთა ალიანსი” — ლია ფცქიალაძე;
“ლელო” — მიხეილ ჭიპაშვილი;
“გახარია - საქართველოსთვის” — ვარლამ თავზარაშვილი;
“ქართული ოცნება” — კობა ლურსმანაშვილი.

ხაშური
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — იოსებ ბუაძე;
“გახარია - საქართველოსთვის” — ზვიად ტეფნაძე;
“ქართული ოცნება” — თენგიზ ჩიტიაშვილი;
დამოუკიდებელი კანდიდატი — სამსონ ხითარიშვილი;
დამოუკიდებელი კანდიდატი — ვალერი გელაშვილი.

ხელვაჩაური
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — მიშა ბოლქვაძე;
“გახარია - საქართველოსთვის” — ჯუმბერ ბერიძე;
“ქართული ოცნება” — ზაზა დიასამიძე.

ხობი
“ევროპული საქართველო” — ლაშა ნიკოლაძე;
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ბესიკი შენგელია;
“გახარია - საქართველოსთვის” — ბადრი ჯობავა;
“ქართული ოცნება” — დავით ბუკია.

ხონი
“ევროპული საქართველო” — ზურაბ ჯიბუხაია;
“ქართული ოცნება” — ლადო ჯურხაძე.

ხულო
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — გოგიტა სოლომონიძე;
“გახარია - საქართველოსთვის” — გია აბულაძე;
“ქართული ოცნება” — ვახტანგ ბერიძე.

ქობულეთი
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ბონდო თედორაძე;
“გახარია - საქართველოსთვის” — ირაკლი ბერიძე;
“ქართული ოცნება” — როინ ზოიძე.

ლაგოდეხი
”მესამე ძალა” — მალხაზ ნოზაძე;
“ქართული ოცნება” — ჯონდო მდივნიშვილი.

ლანჩხუთი
“გახარია - საქართველოსთვის” — ელგუჯა კალანდარიშვილი;
“დავით ჭიჭინაძე - ტრიბუნა” — ლია მუხაშავრია;
“ქართული ოცნება” — ალექსანდრე სარიშვილი.

ლენტეხი
“გახარია - საქართველოსთვის” — ჯამლათ გვიდიანი;
“ქართული ოცნება” — გია ონიანი.

მარნეული
“ევროპული საქართველო” — აკმამედ იმამკულიევი;
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ელდარ მუსტაფაევი;
“ქართული ოცნება” — კენან ომაროვი.

მარტვილი
“ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — თეიმურაზ ჯანაშია;
“გახარია - საქართველოსთვის” — ლაშა ლეკიშვილი;
“ქართული ოცნება” — თორნიკე ჯანაშია.

მესტია
“ლელო” — გეგი გულედანი;
“გახარია - საქართველოსთვის” — მალხაზ უდესიანი;
“ქართული ოცნება” — კაპიტონ ჟორჟოლიანი;
“ანა დოლიძე - ხალხისთვის” — ბექა დადეშქელიანი;
დამოუკიდებელი კანდიდატი — გიორგი რატიანი.

მცხეთა
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ზაალ უდუმაშვილი;
“პატრიოტთა ალიანსი” — ნანა დევდარიანი;
“საქართველო” — დენიზა სუმბაძე;
“გახარია - საქართველოსთვის” — ანა ბუჩუკური;
“ქართული ოცნება” — დიმიტრი ზურაბიშვილი.

ნინოწმინდა
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ავაკ ბდოიან;
“ქართული ოცნება” — ანივარდ მოსოიან;
დამოუკიდებელი კანდიდატი — სურენ მოსოიან.

ონი
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ვაჟა ცეცაძე;
“გახარია - საქართველოსთვის” — იმედა მეშვილდიშვილი;
“ქართული ოცნება” — სერგო ხიდაშელი.

ოზურგეთი
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ირაკლი ღლონტი;
“გახარია - საქართველოსთვის” — გივი ცეცხლაძე;
“ქართული ოცნება” — ავთანდილ თალაკვაძე;
დამოუკიდებელი კანდიდატი — გოჩა ძიმისტარიშვილი;
დამოუკიდებელი კანდიდატი — კონსტანტინე შარაშენიძე.

ყვარელი
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ალექსანდრე მჭედლიშვილი;
“პატრიოტთა ალიანსი” — რევაზი ჩოხადარი;
“გახარია - საქართველოსთვის” — გიორგი გიგილოშვილი;
“ქართული ოცნება” — გივი ზაუტაშვილი;

საჩხერე
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ირინე გრძელიშვილი;
“ქართული ოცნება” — ლევანი ივანაშვილი.

საგარეჯო
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — დავით ჯავახიშვილი;
“ლელო” — ეკატერინე ქვლივიძე;
“ქართული ოცნება” — ავთანდილ გულიკაშვილი.

სამტრედია
“ევროპული საქართველო” — ჟუკიანა ფოფხაძე;
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — მამუკა ბიბილეიშვილი;
“ლელო” — ბადრი კაპანაძე;
“ქართული ოცნება” — დავით ბახტაძე.

სენაკი
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — კობა ნაყოფია;
“გახარია - საქართველოსთვის” — გიორგი სიჭინავა;
“ქართული ოცნება” — ვახტანგ გადელია;
“მესამე გზა” — აპოლონი გარუჩავა.

შუახევი
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — როინ ზოიძე;
“პატრიოტთა ალიანსი” — გიორგი ტარიელაძე;
“გახარია - საქართველოსთვის” — შალვა გოგიტიძე;
“ქართული ოცნება” — ომარ ტაკიძე.

სიღნაღი
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ზაზა პაპუაშვილი;
“თავისუფალი საქართველო” — გია ხუხიაშვილი;
“ქართული ოცნება” — მალხაზი ბეგიაშვილი.

თელავი
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — გიორგი ბოტკოველი;
“გახარია - საქართველოსთვის” — გიგა ორკოდაშვილი;
“ქართული ოცნება” — ლევან ანდრიაშვილი.

თერჯოლა
“ქართული ოცნება” — ლაშა გოგიაშვილი;
დამოუკიდებელი კანდიდატი — ბეჟან ბუცხრიკიძე.

თეთრიწყარო
“ევროპული საქართველო” — ნინო დავითაშვილი;
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ვანო მაღალაშვილი;
“ქართული ოცნება” — გიორგი წიკლაური.

თიანეთი
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ილია არჩემაშვილი;
“გახარია - საქართველოსთვის” — თამაზ იარაჯული;
“თამაზ მეჭიაური - ერთიანი საქართველოსთვის” — თამაზ მეჭიაური;
“ქართული ოცნება” — ლევან წიკლაური. 

ტყიბული
”მესამე ძალა” — გიორგი ფორჩხიძე;
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ბესიკ ზოსიაშვილი;
“გახარია - საქართველოსთვის” — სანდრო სახვაძე;
“თამაზ მეჭიაური - ერთიანი საქართველოსთვის” — გელა ჩივაძე;
“ქართული ოცნება” — დავით ჩერქეზიშვილი.

ცაგერი
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — მადონა ბენდელიანი;
“გახარია - საქართველოსთვის” — ბესარიონ ბენდელიანი;
“ქართული ოცნება” — გიორგი ნემსაძე. 

წალენჯიხა
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — გიორგი ხარჩილავა;
“ლელო” — თამარ ბელქანია;
“გახარია - საქართველოსთვის” — ხვიჩა მებონია;
“ქართული ოცნება” — გოგა გულორდავა.

წალკა
წალკა - ”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — რუსლან ხუციშვილი;
“კანონი და სამართალი” — ემზარ დიმიტრაძე;
“ქართული ოცნება” — ილია საბაძე;
დამოუკიდებელი კანდიდატი — ოდისეი კესიდი.

წყალტუბო
წყალტუბო - ”მესამე ძალა” — ზვიად ბაღდავაძე;
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ზაზა მეტრეველი;
“გახარია - საქართველოსთვის” — რუსუდანი სილაგაძე;
“ქართული ოცნება” — გენადი ბალანძივაძე.

ვანი
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ბადრი მებურიშვილი;
“ქართული ოცნება” — ალექსანდრე გოგორიშვილი.

ზესტაფონი
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ბაქარი ხიჯაკაძე;
“გახარია - საქართველოსთვის” — ლაშა ცხადაძე;
“ქართული ოცნება” — ვასილ გველესიანი.

ზუგდიდი
”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” — ანზორ მელია;
“პატრიოტთა ალიანსი” — ილია ჩაჩიბაია;
“გახარია - საქართველოსთვის” — გიორგი შენგელია;
“ქართული ოცნება” — მამუკა წოწერია.

მასალების გადაბეჭდვის წესი