საზოგადოება

30 ოქტომბერი: სად იმართება არჩევნების II ტური

30 ოქტომბერი, 2021 • 660
30 ოქტომბერი: სად იმართება არჩევნების II ტური

დღეს, 30 ოქტომბერს ადგილობრივი არჩევნების მეორე ტური იმართება. მოქალაქეები 20 მერსა და საკრებულოების 42 მაჟორიტარ წევრს აირჩევენ.

მეორე ტურისთვის გახსნილია 1830 საარჩევნო უბანი, გამონაკლის შემთხვევაში შექმნილი 8 უბანი და 29 სპეციალური უბანი, რომლებიც სამკურნალო დაწესებულებებსა და იზოლაციაში მყოფ ამომრჩევლებს მოემსახურება.

ცესკოს მონაცემებით, მეორე ტურისთვის ამომრჩეველთა საერთო რაოდენობა 2 088 722-ს შეადგენს.

ადგილობრივი თვთმმართველობის არჩევნების მეორე ტური 5 თვითმმართველ ქალაქში, 15 მუნიციპალიტეტში და 24 საარჩევნო ოლქში იმართება.

მერის არჩევნები 5 თვითმმართველ ქალაქში:

თბილისი:

  • კახა კალაძე, “ქართული ოცნება”
  • ნიკა მელია, ენმ

რუსთავი:

  • ნინო ლაცაბიძე, “ქართული ოცნება”
  • დავით კირკიტაძე, ენმ

ქუთაისი:

  • ხატია დეკანოიძე, ენმ
  • იოსებ ხახალეიშვილი, “ქართული ოცნება”

ფოთი:

  • გიგი უგულავა, ენმ
  • ბექა ვაჭარაძე, “ქართული ოცნება”

ბათუმი:

  • გიორგი კირთაძე, ენმ
  • არჩილ ჩიქოვანი, “ქართული ოცნება”

 მეორე ტურში მონაწილე მერობის კანდიდატები 15 თვითმმართველ თემში:

თელავი:

  • გიორგი ბოტკოველი, ენმ
  • ლევან ანდრიაშვილი, “ქართული ოცნება”

თიანეთი:

  • თამაზ მეჭიაური, “თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის”
  • ლევან წიკლაური, “ქართული ოცნება”

ქარელი:

  • ნიკოლოზ ახალკაცი, ენმ
  • ზაზა გულიაშვილი, “ქართული ოცნება”

ხაშური:

  • იოსებ ბუაძე, ენმ
  • თენგიზ ჩიტიაშვილი, “ქართული ოცნება”

ცაგერი:

  • ბესარიონ ბენდელიანი, “გახარია — საქართველოსთვის”
  • გიორგი ნემსაძე, “ქართული ოცნება”

ბაღდათი:

  • გიორგი რობაქიძე, ენმ
  • კახა ენუქიძე, “ქართული ოცნება”

წყალტუბო:

  • ზაზა მეტრეველი, ენმ
  • გენადი ბალანჩივაძე, “ქართული ოცნება”

ოზურგეთი:

  • ავთანდილ თალაკვაძე, “ქართული ოცნება”
  • კონსტანტინე შარაშენიძე, დამოუკიდებელი

სენაკი:

  • კობა ნაყოფია, ენმ
  • ვახტანგ გადელია, “ქართული ოცნება”

მარტვილი:

  • თეიმურაზ ჯანაშია, ენმ
  • თორნიკე ჯანაშია, “ქართული ოცნება”

ხობი:

  • ბესიკ შენგელია, ენმ
  • დავით ბუკია, “ქართული ოცნება”

ზუგდიდი:

  • ანზორ მელია, ენმ
  • მამუკა წოწერია, “ქართული ოცნება”

წალენჯიხა:

  • გიორგ ხარჩილავა, ენმ
  • გოგა გულორდავა, “ქართული ოცნება”

ჩხოროწყუ:

  • ბადრი ქარჩავა, ენმ
  • დათო გოგუა, “ქართული ოცნება”

ხელვაჩაური:

  • მიშა ბოლქვაძე, ენმ
  • ზაზა დიასამიძე, “ქართული ოცნება”

საკრებულოს მაჟორიტარული სისტემით გასამართ არჩევნებში მონაწილეთა სია:

საბურთალო:

  • ავთანდილ ცინცაძე, “ქართული ოცნება”
  • ბორის ყურუა, “გირჩი — მეტი თავისუფლება”

ყვარელი:

  • მამუკა ბერიაშვილი, “ქართული ოცნება”
  • რატი ტურაშვილი, “გახარია — საქართველოსთვის”

ახმეტა:

  • ელდარ ბაღაკაშვილი, “ქართული ოცნება”
  • მალხაზ მაჩალიკაშვილი, ენმ

თიანეთი:

  • ზვიად ზვიადაური, “ქართული ოცნება”
  • ნანა ცალუღელაშვილი, “თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის”

რუსთავი:

  • გრიგოლ ვეფხვაძე, “ქართული ოცნება”
  • ერეკლე დოლიძე, “გახარია — საქართველოსთვის”

დუშეთი:

  • გიორგი ინაშვილი, “ქართული ოცნება”
  • იოსებ ბუჩაშვილი, ენმ

კასპი:

  • ბადრი ჯანიაშვილი, “ქართული ოცნება”
  • ვალერი ბაკიძე, ენმ

ქარელი:

  • ყარამან როინაშვილი, “ქართული ოცნება”
  • თემურ ხოსრუაშვილი, ენმ

ქარელი:

  • მურთაზ ცისკაძე, ენმ
  • გიორგი გრიგალაშვილი, “ქართული ოცნება”

ხაშური:

  • დავით მეტრეველი, “ქართული ოცნება”
  • თემურ ვარდოშვილი, ენმ

ონი:

  • მადლენა მეტრეველი, “ქართული ოცნება”
  • თამაზ მეტრეველი, “გახარია — საქართველოსთვის”

ონი:

  • მამუკა ყავლაშვილი, “ქართული ოცნება”
  • თეიმურაზ დევიძე, “ლელო”

ლენტეხი:

  • ბერდია ზურაბიანი, “ქართული ოცნება”
  • გიორგი შავრეშიანი, “თავისუფალი საქართველო (ზაზა ხატიაშვილი, კახა კუკავა, გრიგოლ ჯოჯუა)

სამტრედია:

  • პაატა კოხრეიძე, “ქართული ოცნება”
  • ალექსანდრე კოხრეიძე, ენმ

ჭიათურა:

  • ვახტანგ ცუცქირიძე, “ქართული ოცნება”
  • რემი ბიწაძე, “ვადამდელი არჩევნები — “ერთიანი საქართველო-დემოკრატიული მოძრაობა”

წყალტუბო:

  • რევაზ დიდავა, “ქართული ოცნება”
  • ლადო ყაველაშვილი, ენმ

ოზურგეთი:

  • ლელა საჯაია, “ქართული ოცნება”
  • გიორგი სირაძე, “გახარია — საქართველოსთვის”

ოზურგეთი:

  • რაინდი დუმბაძე, ენმ
  • გიორგი ჩაგანავა, “ქართული ოცნება”

ოზურგეთი:

  • ნინო მახარაძე, “ქართული ოცნება”
  • დათა მიქელაშვილი, დამოუკიდებელი

ოზურგეთი:

  • ტიტე მგელაძე, “ქართული ოცნება”
  • შალვა თავდიშვილი, ენმ

ჩოხატაური:

  • ზვიად მამალაძე, “ქართული ოცნება”
  • მამუკა ჯინჭარაძე, “გახარია — საქართველოსთვის”

სენაკი:

  • ლაშა კუჭავა, ენმ
  • გიგა წურწუმია, “ქართული ოცნება”

სენაკი:

  • მამუკა აბშილავა, ენმ
  • შაქრო კოკაია, “ქართული ოცნება”

მარტვილი:

  • გიორგი გაბუნია, “ქართული ოცნება”
  • კობა ასაბაშვილი, ენმ

მარტვილი:

  • ზურაბ ბიგვავა, “გახარია — საქართველოსთვის”
  • მინდია გაბისონია, “ქართული ოცნება”

მარტვილი:

  • გოგი ბასილაია, “ქართული ოცნება”
  • გიორგი ჯიჯელავა, “ევროპელი სოციალისტები”

ზუგდიდი:

  • ზვიად ჯღარკავა, ენმ
  • ირაკლი ჯანაშია, “ქართული ოცნება”

წალენჯიხა:

  •  ვალერიანე კვარაცხელია, “ქართული ოცნება”
  • გელა აბულაძე, “გახარია — საქართველოსთვის”

წალენჯიხა:

  • ლირა ღურწკაია, “ქართული ოცნება”
  • მამუკა მიქავა, ენმ

წალენჯიხა:

  • ნანა კეკუა, “ქართული ოცნება”
  • ბელა კვირკვია, ენმ

წალენჯიხა:

  • ვლადიმერ კვარაცხელია, “ქართული ოცნება”
  • რომან კვარაცხელია, ენმ

წალენჯიხა:

  • ბაკურ სონგულია, “ქართული ოცნება”
  • დათო მესხია, ენმ

ჩხოროწყუ:

  • ჯანო პერტაია, “ქართული ოცნება”
  • რამაზ გულუა, ენმ

ჩხოროწყუ:

  • მამუკა ფიჩხაია, “ქართული ოცნება”
  • ვარლამ სიჭინავა, ენმ

ჩხოროწყუ:

  • შოთა წურწუმია, “გახარია — საქართველოსთვის”
  • დათო კვირტია, “ქართული ოცნება”

ჩხოროწყუ:

  • ტარიელ შენგელია, “გახარია — საქართველოსთვის”
  • ნუგზარ ჯალაღოია, “ქართული ოცნება”

ჩხოროწყუ:

  • აჩიკო ცირამუა, “გახარია — საქართველოსთვის”
  • გოგა თოლორდავა, “ქართული ოცნება”

ქედა:

  • ევგენ ცინცაძე, ენმ
  • ოთარ ხარაძე, “ქართული ოცნება”

ხელვაჩაური:

  • მამუკა ჯევაიში, ენმ
  • ელიზბარ ზოიძე, “ქართული ოცნება”

ხელვაჩაური:

  • დავით დუმბაძე, ენმ
  • შოთა ფუტკარაძე, “ქართული ოცნება”

ხულო:

  • ირაკლი ბოლქვაძე, “გახარია — საქართველოსთვის”
  • ლევან მახარაძე, ენმ

ხულო:

  • ნადიმ დეკანაძე, “ქართული ოცნება”
  • თენგიზ შანთაძე, ენმ

მასალების გადაბეჭდვის წესი