იუსტიციის უმაღლესმა საბჭომ 32 მოსამართლე დანიშნა

იუსტიციის უმაღლეს საბჭოში მოსამართლეობის კანდიდატების შესარჩევი კონკურსის კენჭისყრა გაიმართა. საერთო სასამართლოებში არსებულ 43 ვაკანსიაზე 72 განაცხადი იყო წარდგენილი. იუსტიციის უმაღლესმა საბჭომ სულ 32 მოსამართლე დანიშნა, აქედან 29 – უვადოდ. დანარჩენ ვაკანსიებზე კი ხმათა საჭირო რაოდენობა ვერც ერთმა კანდიდატმა დააგროვა.

კონკურსში მონაწილე იუსტიციის უმაღლესი საბჭოს სამმა წევრმა – ვასილ მშვენიერაძემ, ირაკლი ბონდარენკომ და რევაზ ნადარიამ – რომლებიც უვადოდ დანიშნული მოსამართლეები არიან, კენჭისყრის წინ კანდიდატურები მოხსნეს. სასამართლოების ნაწილში თანამდებობები ვაკანტური დარჩა.

საერთო სასამართლოებში ვაკანტურ თანამდებობზე დანიშნული მოსამართლეები არიან:

თბილისის სააპელაციო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა პალატაში:
1. ხატია არდაზიშვილი
2. ნინო ყანჩაველი

თბილისის სააპელაციო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა პალატაში:
1. დავით ახალბედაშვილი
2. მიხეილ გოგიშვილი

თბილისის სააპელაციო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა პალატაში:
1. ბესიკ ბუგიანიშვილი
2. ვახტანგ მრელაშვილი

თბილისის სააპელაციო სასამართლოს საგამოძიებო კოლეგიაში:
1. პაატა სილაგაძე

ქუთაისის სააპელაციო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა პალატაში:
1. ლერი თედორაძე

თბილისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგიაში:
1. ნიკოლოზ მარსაგიშვილი
2. გიორგი მიქაუტაძე

თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგიაში:
1. ზაზა მარტიაშვილი
2. ბესარიონ ტაბაღუა
3. ელისო ტუკვაძე

თბილისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა საგამოძიებო, წინასასამართლო სხდომისა და არსებითი განხილვის კოლეგიაში:
1. გიორგი არევაძე
2. ეკატერინე გაბრიჩიძე
3. ლიანა ორკოდაშვილი

ბათუმის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგიაში:
1. ჯუმბერ ბეჟანიძე

ბათუმის საქალაქო სასამართლოს მაგისტრატი მოსამართლე ქობულეთის მუნიციპალიტეტში:
1. კობა გოცირიძე

ქუთაისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთქ კოლეგიაში:
1. ნიკოლოზ მარგველაშვილი

ახალციხის რაიონულ სასამართლოში:
1. მარიკა ჩიტაშვილი

გალი-გულრიფშისა და ოჩამჩირე-ტყვარჩელის რაიონულ სასამართლოში:
1. დავით კეკენაძე

ზესტაფონის რაიონული სასამართლოს მაგისტრატი მოსამართლე თერჯოლის მუნიციპალიტეტში:
1. ლელა ჭინჭარაული

ზუგდიდის რაიონულ სასამართლოში:
1. ირაკლი აბშილავა
2. ფატი ფურცხვანიძე

თელავის რაიონული სასამართლოს მაგისტრატი მოსამართლე ახმეტის მუნიციპალიტეტში:
1. მარინე ცერცვაძე

მცხეთის რაიონული სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგიაში:
1. ეკატერინე პართენიშვილი

მცხეთის რაიონული სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგიაში:
1. ხათუნა ნადიბაიძე

რუსთავის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგიაში:
1. მამუკა ნოზაძე

სამტრედიის რაიონული სასამართლოს მაგისტრატი მოსამართლე ვანის მუნიციპალიტეტში:
1. როინ კახიძე

სიღნაღის რაიონულ სასამართლოში:
1. ალექსანდრე ლომიძე

ცაგერის რაიონულ სასამართლოში:
1. ლეილა გურგუჩიანი

ხაშურის რაიონული სასამართლოს მაგისტრატი მოსამართლე ქარელის მუნიციპალიტეტში:
1. ნაირა გიგიტაშვილი

ნეტგაზეთის მასალების სხვა გამოცემებში გადაბეჭდვის წესი
ავტორი
ნინო ჩიჩუა არის "ნეტგაზეთის" რეპორტიორი 2018 წლის სექტემბრიდან.