ნეტგაზეთი | იუსტიციის უმაღლესმა საბჭომ 36 მოსამართლე დანიშნა იუსტიციის უმაღლესმა საბჭომ 36 მოსამართლე დანიშნა – Netgazeti
RU | GE  

იუსტიციის უმაღლესმა საბჭომ 36 მოსამართლე დანიშნა

იუსტიციის უმაღლესმა საბჭომ 36 მოსამართლე დანიშნა.  მოსამართლეობის კანდიდატთა შესარჩევი კონკურსის კენჭისყრა იუსტიციის უმაღლესი საბჭოს სხდომაზე გუშინ, 18 ნოემბერს, გაიმართა.

კენჭისყრის შედეგად მოსამართლეები გახდნენ:

  • მესხიშვილი ქეთევან – თბილისის სააპელაციო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა პალატა
  • ქათამაძე პაატა – თბილისის სააპელაციო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა პალატა
  • დოლიძე ვერა – ქუთაისის სააპელაციო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა პალატა
  • შერბაკოვი ნინო – თბილისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგია
  • ცაგარეიშვილი ლელა – თბილისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგია
  • ოტიაშვილი ბაია – თბილისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგია
  • ჩაგუნავა კობა – თბილისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგია
  • გოგოლაძე ირინა – თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია
  • ეპიტაშვილი თეონა – თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია
  • ესებუა ზვიად – თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია
  • სირბილაძე ცისანა-თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია
  • კოჭლამაზაშვილი არჩილ – თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია
  • მარშანია ნათია – თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია
  • ხუსკივაძე ირაკლი – თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია
  • კლდიაშვილი ლაშა – თბილისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა საგამოძიებო, წინასასამართლო სხდომისა და არსებითი განხილვის კოლეგია
  • უბილავა გიზო – თბილისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა საგამოძიებო, წინასასამართლო სხდომისა და არსებითი განხილვის კოლეგია
  • კოპალიანი კონსტანტინე – თბილისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა საგამოძიებო, წინასასამართლო სხდომისა და არსებითი განხილვის კოლეგია
  • ჯინჯოლია მიხეილ – თბილისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა საგამოძიებო, წინასასამართლო სხდომისა და არსებითი განხილვის კოლეგია
  • ბებიაშვილი მიხეილ – ქუთაისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგია
  • თხელიძე ქეთევან – ქუთაისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა კოლეგია
  • ბარდაველიძე ლევან – ბოლნისის რაიონული სასამართლო
  • გიორგაძე ნინო – ბოლნისის რაიონული სასამართლო
  • ჩიქოვანი გვანცა – ბოლნისის რაიონული სასამართლოს მაგისტრატი მოსამართლე მარნეულის მუნიციპალიტეტში
  • გოგატიშვილი ნინო – გორის რაიონული სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია
  • ბერეკაშვილი ქეთევან – გორის რაიონული სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია
  • თაყაძე თეა – გორის რაიონული სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია
  • კაკაურიძე შალვა – გორის რაიონული სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა კოლეგია
  • ვარდანიძე გვანცა – ზუგდიდის რაიონული სასამართლოს მაგისტრატი მოსამართლე წალენჯიხის მუნიციპალიტეტში
  • ვატიტაძე გრიგოლ – თელავის რაიონული სასამართლო
  • ზათიაშვილი ვერიკო – თელავის რაიონული სასამართლო
  • კობახიძე ნანა – მცხეთის რაიონული სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგია
  • ფუხაშვილი მორის – მცხეთის რაიონული სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა კოლეგია
  • ნადოი რეზო – მცხეთის რაიონული სასამართლოს მაგისტრატი მოსამართლე დუშეთის მუნიციპალიტეტში
  • ბარამიძე ია – ოზურგეთის რაიონული სასამართლო
  • შოშიაშვილი მაია – რუსთავის საქალაქო სასამართლოს მაგისტრატი მოსამართლე გარდაბნის მუნიციპალიტეტში
  • გოგალაძე ირმა – ხაშურის რაიონული სასამართლო

იუსტიციის უმაღლესმა საბჭომ მოსამართლეობის კანდიდატთა შესარჩევი კონკურსი სააპელაციო და რაიონულ(საქალაქო) სასამართლოებში არსებულ 99 ვაკანტურ თანამდებობაზე გამოაცხადა. კონკურსში 68 კონკურსანტი მონაწილეობდა, კენჭისყრის ეტაპზე 65 კანდიდატი გადავიდა.

ნეტგაზეთის მასალების სხვა გამოცემებში გადაბეჭდვის წესი
ავტორი