ახალი ამბები

ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 59-მა ლიდერმა დატოვა

12 იანვარი, 2017 • 4113
ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა 59-მა ლიდერმა დატოვა

პოლიტიკური გაერთიანება “ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” 59-მა ლიდერმა დატოვა. სიაში შესული ადამიანების ნაწილი ოფიციალურად ენმ-ის წევრი არ იყო, თუმცა შესული იყო ენმ-ის 2016 წლის არჩევნების საპარლამენტო სიაში. სიაში არიან თბილისის საკრებულოს წევრები, პოლიტსაბჭოს წარმომადგენლები და პარტიის რაიონული ორგანიზაციების თავმჯდომარეები:

1. დავით ბაქრაძე – პოლიტიკური საბჭოს თავმჯდომარე; საქართველოს პარლამენტის უმცირესობის ლიდერი.

2. სერგო რატიანი – პარტიის აღმასრულებელი მდივანი; გლდანის 21-ე საარჩვენო ოლქის მაჟორიტარობის კანდიდატი; პარლამენტის წევრი.

3. გიგი უგულავა – პოლიტიკური საბჭოს წევრი.

4. გიორგი ბოკერია – პოლიტიკური საბჭოს წევრი; პარტიის მდივანი; პარლამენტის წევრი.

5. ზურაბ ჭიაბერაშვილი – პოლიტიკური საბჭოს წევრი; პარტიის მდივანი; საგარეჯოს 23-ე საარჩევნო ოლქის მაჟორიტარობის კანდიდატი; პარლამენტის წევრი.

6. ირმა ნადირაშვილი – პოლიტიკური საბჭოს წევრი; პარტიის მდივანი; პარლამენტის წევრი.

7. ხათუნა გოგორიშვილი – პოლიტიკური საბჭოს წევრი; პარტიის მდივანი; პარლამენტის წევრი.

8. გიორგი კანდელაკი – პოლიტიკური საბჭოს წევრი; პარლამენტის წევრი.

9. გიორგი წერეთელი – პოლიტიკური საბჭოს წევრი; ქუთაისის 49-ე საარჩევნო ოლქის მაჟორიტარობის კანდიდატი; პარლამენტის წევრი.

10. აკაკი ბობოხიძე – ქუთაისის 48-ე საარჩევნო ოლქის მაჟორიტარობის კანდიდატი, პარლამენტის წევრი.

11. გიორგი თევდორაძე – პოლიტიკური საბჭოს წევრი; ქუთაისის 47-ე საარჩევნო ოლქის მაჟორიტარობის კანდიდატი; ქუთაისის საქალაქო ორგანიზაციის თავმჯდომარე.

12. ტარიელ ლონდარიძე – პოლიტიკური საბჭოს წევრი; ბორჯომი-ასპინძა- ახალქალაქის 45-ე საარჩევნო ოლქის მაჟორიტარობის კანდიდატი.

13. მამუკა ჩიქოვანი – პოლიტიკური საბჭოს წევრი; რუსთავის 29-ე ოლქის მაჟორიტარობის კანდიდატი; რუსთავის საქალაქო ორგანიზაციის თავმჯდომარე; პარლამენტის წევრი.

14. ვაჟა ჩიტაშვილი – პოლიტიკური საბჭოს წევრი; ახალციხე-ადიგენის მე-44 საარჩევნო ოლქის მაჟორიტარობის კანდიდატი.

15. გიორგი ღვინიაშვილი – პოლიტიკური საბჭოს წევრი; გურჯაანის 24-ე საარჩევნო ოლქის მაჟორიტარობის კანდიდატი; გურჯაანის რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარე, პარლამენტის წევრი.

16. თენგიზ გუნავა – პოლიტიკური საბჭოს წევრი; პარლამენტის წევრი.

17. ვახტანგ ბალავაძე – პოლიტიკური საბჭოს წევრი.

18. გიორგი გაბაშვილი – პოლიტიკური საბჭოს წევრი.

19. დავით დარჩიაშვილი – პოლიტიკური საბჭოს წევრი.

20. გიორგი თარგამაძე – პოლიტიკური საბჭოს წევრი.

21. ლევან თარხნიშვილი – პოლიტიკური საბჭოს წევრი.

22. მიხეილ მაჭავარიანი – პოლიტიკური საბჭოს წევრი.

23. ქეთევან მჭედლიძე – პოლიტიკური საბჭოს წევრი.

24. ზურაბ ჩილინგარაშვილი – პოლიტიკური საბჭოს წევრი.

25. ზაზა კედელაშვილი – პოლიტიკური საბჭოს წევრი; ისნის მე-10 საარჩევნო ოლქის მაჟორიტარობის კანდიდატი; პარლამენტის წევრი.

26. მამუკა ახვლედიანი – პოლიტიკური საბჭოს წევრი, თბილისის საკრებულოს წევრი.

27. ელენე ხოშტარია – ვაკის მე-2 საარჩვენო ოლქის მაჟორიტარობის კანდიდატი. პარლამენტის წევრი.

28. ოთარ კახიძე – ტყიბული-თერჯოლის 50-ე საარჩევნო ოლქი მაჟორიტარობის კანდიდატი; პარლამენტის წევრი.

29. ლელა ქებურია – საქართველოს პარლამენტის წევრი.

30. გიორგი ტუღუში – პარლამენტის წევრი.

31. სერგი კაპანაძე- პარლამენტის წევრი.

32. ლაშა დემენია – ზუგდიდის რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარე; პარლამენტის წევრი.

33. ირაკლი აბესაძე – კრწანისის მე-7 საარჩევნო ოლქის მაჟორიტარობის კანდიდატი; პარლამენტის წევრი.

34. ახმედ იმამკულიევი – მარნეულის 36-ე საარჩევნო ოლქის მაჟორიტარობის კანდიდატი; მარნეულის რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარე.

35. დათო ჟღენტი – სამგორის 12-ე საარჩევნო ოლქის მაჟორიტარობის კანდიდატი; სამგორის (მოსკოვის გამზირი-აფრიკა) რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარე.

36. ბესიკ კვიციანი – ისნის მე-9 საარჩევნო ოლქის მაჟორიტარობის კანდიდატი; ისნის (ავლაბრის) რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარე.

37. გიორგი ხახნელიძე – სამგორის 12-ე საარჩევნო ოლქის მაჟორიტარობის კანდიდატი.

38. დავით ნაფეტვარიძე – დიდუბის მე-15 საარჩევნო ოლქის მაჟორიტარობის კანდიდატი; დიდუბის რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარე.

39. ირაკლი დვალი – დიდუბის მე-16 საარჩევნო ოლქის მაჟორიტარობის კანდიდატი.

40. არსენ კარაპატიანი – ნინოწმინდა-ახალქალაქის 46-ე საარჩევნო ოლქის მაჟორიტარობის კანდიდატი.

41. მამუკა ჭოხონელიძე – ხობის 64-ე საარჩევნო ოლქის მაჟორიტარობის კანდიდატი; ხობის რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარე.

42. ირაკლი ბერიაშვილი – მცხეთის 37-ე საარჩევნო ოლქის მაჟორიტარობის კანდიდატი.

43. ზურაბ ჯიბუხაია – ვანი-ხონის 54-ე საარჩევნო ოლქის მაჟორიტარობის კანდიდატი.

44. ჯარჯი დოლიძე – საბურთალოს N4 საარჩევნო ოლქის მაჟორიტარობის კანდიდატი.

45. ვახტანგ დარცმელიძე – ფოთის საქალაქო ორგანიზაციის თავმჯდომარე.

46. დავით ჯინჯოლავა – ვაკის რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარე.

47. აკაკი კილასონია – საბურთალოს (დოლიძე, ბახტრიონი, ხილიანი) ორგანიზაციის თავმჯდომარე.

48. დავით დაღელაშვილი – ჩუღურეთის რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარე.

49. ვიქტორ გოგუაძე – გლდანის რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარე.

50. ჰარუთიუნ ალექსანიანი – ახალქალაქის რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარე.

51. თამაზ შოშიაშვილი – თბილისის საკრებულოს წევრი.

52. დათო ავალიანი – თბილისის საკრებულოს წევრი.

53. ლევან ბობოხიძე – ხონის რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარე.

54. ვაჩაგან პოდოღლიანი – ნინოწმინდის რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარე.

55. სიმონ პარუნაშვილი – ადიგენის რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარე.

56. ვახტანგ ქვათაძე – ბორჯომის რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარე.

57. გელა დემეტრაძე – ახალციხის რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარე.

58. ბესიკ ბექაური – ასპინძის რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარე.

59. კახა დეკანაძე – ხულოს რაიონული ორგანიზაციის თავმჯდომარე.

ეს სია “ნეტგაზეთმა” ელექტრონული ფოსტით მიიღო იმეილიდან: saparlamentoumciresoba@gmail.com


 

წაიკითხეთ ნეტგაზეთზე – რას გეგმავენ ენმ-ის ყოფილი ლიდერები პარტიის გაყოფის შემდეგ

მასალების გადაბეჭდვის წესი