17.30: თავისუფლების მოედანზე პრეზიდენტი სარკოზი საქართველოს მოსახლეობას მიმართავს. თავისუფლების მოედანზე მოხვედრა სპეციალური შემოწმების გავლის შემდეგ იქნება შესაძლებელი. ამ ტერიტორიაზე ავტომანქანებით მოძრაობა აკრძალულია.
8 ოქტომბერი
11:00 19:00 კვების ობიექტები, ორთაჭალის ხეივანი
12 საათზე მეიდანზე გაიმართება ქართული პოპმუსიკის კონცერტი და ყურძნის დაწურვის ცერემონიალი.
12 :0019:00 მტკვარზე ტივით გასეირნება მოეწყობა
12:00 საერთაშორისო სამხატვრო პლენერზე შექმნილი ნამუშევრების გამფოენა გალერეა “გვირაბში”
12:00 17:00 მეიდანზე გაიმართება ხილის ფესტივალი (ბამბის რიგი, შარდენის ქ, რკინის რიგი)
12:00 17:00 მეტეხის ხიდზე გაიამრთება ავტოშოუ
12:00 18:00 აბანოთუბანში გაიმართება ქართულ და ეროვნულ უმცირესობათა ფოლკლორული ანსამბლების კოცნერტი
13:00 რიყის ამფითეატრში მოეწყობა შეხვედრა ახალგაზრდა პოეტებთან და მხატვრებთან
13:00 ევროპის მოედანზე გაიმართება ქართული საბრძოლო ხელოვნების წარმოდგენა
13:00 ფოტოხელოვან ირმა შარიქაძის გამოფენა მშვიდობის ხიდზე
16:00 მუშტაიდის პარკში ო. თაქთაქიშვილის სახელობის N19 სახელოვნებო სკოლის ორკესტრის კონცერტი
16:00 19:00 ქართული ჯგუფების მუსიკალური კონცერტი მეიდანზე. მონაწილეობენ: შუშა, სინათლის წელიწადი, ხიდი ბანდეროლი, The Smile, Plus Master, Tako & Green Mama
19:00 ლიტერატურულ კონკურს “გალას” დაჯილდოება ს. ჯანაშიას სახელობის საქართველოს მუზეუმის შიდა ეზოში
19:00 ფოტოგამოფენა აბანოთუბანში “გიგო გაბაშვილი როგორც ფოტოხელოვანი”
20:00 ლელა წურწუმიას კონცერტი დიდ საკოცნერტო დარბაზში
22:00 საზეიმო გალა–კონცერტი ევროპის მოედანზე. კონცერტზე ნანი ბრეგვაძესთან ერთად “თბილისოს” შეასრულებს ბერძენი მომღერალი იოვანა.
9 ოქტომბერი
11:00 კვების ობიექტები ორთაჭალის ხეივანი
12:00 16:00 ზაალ სულაკაურის ხატვის გაკვეთილები აბანოთუბანში
12:00 17:00 ავტოშოუ მეტეხის ხიდზე
12:00 18:00 ქართულ და ეროვნულ უმცირესობათა ანსამბლების კონცერტი აბანოთუბანში
12:00 19:00 გასეირნება ტივით მტკვარზე
13:00 საერთაშორისო სამხატვრო პლენერზე შექმნილი ნამუშევრების გამოფენა გალერეა “გვირაბში”
13:00 ევროპის საბჭოს თბილისისთვის მონიჭებული საპატიო დროშის გადაცემის ცერემონიალი ევროპის მოედანზე
13:00 ქართული საბრძოლო ხელოვნების წარმოდგენა ევროპის მოედანზე
14:00 “მხიარული სტარტების” შეჯიბრი მიუსაფარი ბავშვებისათვის ევროპის მოედანზე
15:00 რეტრობენდის კონცერტი გორგასლის მოედანზე’
15:00 21:00 ელექტრონული მუსიკა, ვიდეო არტი და თანამედროვე ქართველი მხატვრების გამოფენა რიყის ამფითეატრში
16:00 მუშტაიდის პარკში ო. თაქთაქიშვილის სახელობის N19 სახელოვნებო სკოლის ორკესტრის კონცერტი
17:00 სამეჯლისო ცეკვების ანსამბლ “თელას “ კოცნერტი გორგასლის მოედანზე
17:00 საპატიო თბილისელების დაჯილდოება, ფოტოგამოფენა “თბილისის სადარბაზოები” და დიპლომატიური კორპუსის მიღება მერის მასპინძლობით რუსთაველის თეატრში
18:00 ჯგუფ L-section–ის კონცერტი სიონის სკვერში
19:00 დავით დოიაშვილის გათანამედროვებული სპექტაკლის “ქეთო და კოტეს” თბილისური პრემიერა რუსთაველის თეატრში
20:00 ანსაბმლ “ერისიონის” კონცერტი დიდ საკონცერტო დარბაზში